Как действовать при ДТП

Як діяти за ДТП?

Як діяти за ДТП

Дорожньо-транспортна пригода не є буденністю для водія, але й не виключається із потоку буття. Подібне може статися з будь-яким членом руху з різних причин: неуважність, відволікання, вина іншого водія тощо. Але пошук винного на місці не допоможе вийти із ситуації, треба розібратися, що робити, якщо ДТП вже сталося.

Особливості події

Насамперед аварія має низку ознак і характеристик. Вони створені для юридичного розуміння ситуації. Важливим є дотримання всіх, інакше все буде розглянуто з іншого джерела права. Офіційного тлумачення дорожньо-транспортних пригод немає, все випливає із ряду особливостей:

  1. Територія (де саме сталася аварія: дорога чи інша ділянка землі. Цей аспект важливий через те, що зіткнення спецтехніки з будівельним об’єктом ДТП не є).
  2. Суб’єкт (хоча одна фізична особа повинна керувати транспортом. Без цього ситуація під категорію ДТП не потрапляє).
  3. Наслідки (Якщо транспортний засіб на якийсь час вийде з-під керування, але після повернеться без завданих збитків – аварії не сталося. ДТП призводить до матеріальних збитків транспорту або нанесення травм людям).
  4. Динаміка (ДТП може статися тільки при знаходженні транспортного засобу в русі. Просто пошкодження дверей автомобіля, що стоїть, буде розцінено як шкоду майну, що не входить до юрисдикції поліції).
  5. Умисел (Аварія підходитиме під категорію ДТП, якщо була створена хоча б однією особою, яка не має запланованого зіткнення. Спеціально організована аварія також до події не відноситься).

Як діяти при ДТП – послідовність дій

Якщо запобігти зіткненню не вдалося, і аварія сталася, головне насамперед – не панікувати. Для особистої та загальної вигоди слід виконувати покрокову інструкцію:

  1. Заглушити двигун. Дістати ключ і тримати з собою, наприклад, в кишенях одягу, включити гальмо стоянки і аварійні сигнали.
  2. Поставити знак, що сповіщає про аварію. За нормами ПДР він повинен бути встановлений від вашої машини на відстані 15 м (30 м поза населеним пунктом)
  3. Надайте першу допомогу постраждалим. Оцініть ситуацію на їх наявність, якщо є присутніми – негайно викличте швидку медичну допомогу і не залишайте постраждалих до прибуття.
  4. Зробіть знімки автомобілів. Переконайтеся, що номер на фото читаємо, у темний час доби постарайтеся увімкнути освітлення, об’єктив найкраще розташувати на відстані 1 м над землею. Загалом має вийти 2-4 фото з двох кутів та видимим номерним знаком.
  5. Звільніть за можливості проїжджу частину. Якщо ситуація дозволяє залишити дорогу – скористайтеся моментом та не створюйте затори
  6. Оцініть тяжкість ДТП. Чи можна оформити по європротоколу чи потрібен виклик поліції. Другий випадок підійде, якщо є:
    1. серйозні пошкодження транспортних засобів,
    2. постраждалі або жертви,
    3. пошкодження елементів доріг чи дорожнього майна (ліхтарний стовп, огородження).
  7. Зареєструйте ДТП у страховій компанії та скористайтесь допомогою адвоката з ДТП.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: