Договор дарения и его особенности

Особливості договору дарування

Договір дарування

Договір дарування – це не дарчість, яка оформляється в односторонньому порядку. При процедурі оформлення дарчої, потрібна лише людина, яка оформляє документ. Багато хто плутає ці два поняття. Договір дарування оформляється у присутності дарувальника та обдаровуваного. Перший учасник договору передає деяку річ чи нерухомість другому учаснику.

Дарувальник має право обдарувати своїм майном рухомим або нерухомим, будь-яку людину, державу або якусь організацію. Однак у особі дарувальника то, можливо як якийсь громадянин, а й держава чи якась особа має правові функції.

Особливості договору дарування

Такий документ має ряд особливостей:

  • Дарувальником не може виступити організація, недієздатний громадянин, дитина, яка не досягла повноліття. Його батьки чи опікуни не мають права дарувати його майно. Один із співвласників спільної власності. Без письмової згоди інших власників.
  • Дарувальник будь-коли може змінити своє рішення. І розірвати договір дарування. Трапляється так, що обдарована людина, могла завдати дарувальнику серйозних пошкоджень або навіть робила замах на нього;
  • у договорі має бути обов’язково зазначено, що він втрачає свою юридичну силу, у тому випадку, коли людина, яка обдаровується, померла. А дарувальник живий. Така графа має бути обов’язково внесена до договору;
  • якщо дарувальник змінив своє рішення і захотів повернути своє майно назад, дуже важливо, щоб вона була в тому ж стані, як дарувалась. Але такі умови поширюються тільки на ті речі, які мають невисоку вартість.
  • Договір втратить свою дієвість і буде, розірвано, якщо обдарована людина або якась організація зробить відмову від дарування.

Договір дарування може бути укладений у паперовому варіанті. Він може бути укладений і усно. У разі передача дару обдарованому людині чи організації відбувається відразу ж. Але й за такого укладення договору є свої нюанси.

Вартість подарованого майна в Україні вища за вісім тисяч гривень. І дарувальник має правові функції. Майно, яке є даром, має пройти державну реєстрацію. Усний договір може містити у собі обіцянку передати дар у недалекому майбутньому. Дарування коштів або деякого майна здійснюється для загальнокорисних цілей. Тоді вони вважаються пожертвуванням.

Якщо з’явилося бажання зробити близькій людині подарунок, незвичайний та цікавий, можна зареєструвати договір дарування. За такої угоди мають бути присутні дві особи. Дарувальник та обдарований. Але все слід оформити правильно та акуратно.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: