Деловая виза

Ділова віза

Ділова віза: види і особливості оформлення

Ділова віза видається тим, хто їде за кордон для ділових переговорів, укладення контрактів та інших питань, пов’язаних з бізнесом. По ній не можна намагатися влаштуватися на роботу або проходити навчання, якщо тільки це не вказано в запрошенні іноземного бізнес-партнера. Таке запрошення необхідно для оформлення даного виду візи.

Види ділових віз

Ділова віза існує майже в кожній країні, особливо її отримання та використання можуть трохи відрізнятися на відміну від країни призначення, але загальне умова обов’язково – вона має обмежений термін і дозволяє підприємцю або довіреній особі займатися налагодженням корисних контактів, веденням переговорів і просуванням свого бізнесу на території країни. Ділова віза ділитися на 2 види:

  • Одноразова – згідно цією ж візою підприємцю дозволено в’їхати в країну тільки 1 раз на термін від 1 місяця;
  • Мультивіза – вона дає можливість відвідувати країну необмеженої кількість разів при 1 умови – протягом півроку термін перебування громадянина на території приймаючої країни не повинен перевищувати 90 днів.

Коли необхідна ділова віза

Ділова віза буде потрібно в наступних випадках:

  • Проведення переговорів або укладення контрактів з постачання сировини, обслуговування устаткування і т.д .;
  • Знайомство з бізнес-партнерами або пошук нових;
  • Розширення ринку збуту товарів або послуг;
  • Технічне обслуговування обладнання;
  • Участь у виставках, аукціонах, на семінарах і майстер-класах, обмін досвідом;
  • Аналіз конкурентів, робота над стратегією маркетингу, наукові дослідження.

Крім перерахованих вище, можуть бути індивідуальні причини зустрічі з зарубіжними партнерами, наприклад, пошук новий шляхів розвитку, обговорення проектів і ідей, координація дій компанії, наприклад, в тому випадку, якщо одна організація є філією іншої і т. д.

Вимоги запрошення

Найголовніша умова для отримання ділової візи – запрошення від іноземного партнера, яке потрібно надати в консульство разом з іншими документами. Важливо, щоб запрошення було оформлено з урахуванням необхідних вимог, а також, щоб запрошуюча сторона була юридичною особою, офіційно зареєстрованим на території країни. Запрошення в обов’язковому порядку повинно містити найменування організації, контактні дані особи, що приймає, терміни перебування, мета відвідування, заплановані заходи, а також, де буде проживати іноземний громадянин. Також в запрошенні повинна міститися інформація про запрошену особу, печатка організації і підпис керівника.

Які документи потрібні

В цілому пакет документів аналогічний тому пакету, який надають для оформлення туристичної візи, але все ж є деякі відмінності. Необхідно надати:

  • Запрошення від зарубіжної компанії;
  • Анкета, заповнена друкованими літерами в 2 примірниках;
  • Фотографії покладеного зразка (залежить від вимог приймаючої країни);
  • Актуальний закордонний паспорт;
  • Бронь в готелі або інший документ, який підтверджуватиме проживання;
  • Міжнародна медична страховка;
  • Довідка про доходи;
  • Виписка з банківського рахунку.

Це основний перелік документів, при тому, що пакет може трохи відрізнятися в залежності від вимог приймаючої країни.

Вимоги в різних країнах

По-перше, варто враховувати той факт, що в кожній країні вимоги можуть змінюватися. Наприклад, стандартний розмір фото для шенгенської візи – 35х45, в той час як віза в Китай передбачає фото 33х48. Також різні держави встановлюють різні вимоги по мінімальній сумі страховки і суми на банківському рахунку. Тим, хто їде в Америку, можна не турбуватися про страховку, а тим, хто їде до Шенгенської зони важливо, щоб страхова сума покривала до 30 000 євро. За необхідності консульство може зажадати якісь додаткові документи, що підтверджують благонадійність громадянина.
У разі якщо заявник надасть всі необхідні документи, а запрошення буде оформлено за всіма нормами, то з імовірністю 90% ділова віза буде схвалена. Кожен додатковий документ підвищує шанси схвалення.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: