Переоформление авто

Переоформлення авто

Процедура переоформлення авто

У випадках, коли потрібно переоформити автомобіль потрібно скористатися послугами Сервісного центру МВС. Причому, звернення може надаватися незалежно від місця, де живе клієнт і реєстрації автомобіля. Дана дія, в подальшому, значно спрощує подальшу процедуру переоформлення автомобіля і робить її комфортною і чесною по відношенню до майбутнього і колишньому власнику транспорту.

Етапи переоформлення транспортного засобу

Здійснити переоформлення машини в Україні можна двома основними способами. Перший базується на допомогу нотаріальної контори. Другий на зверненні до Сервісного центру МВС. При виборі першого варіанта варто враховувати, що обов’язково необхідно надати довідку про інформацію кримінального минулого автомобіля. А саме повної відсутності порушень. Перевірку варто зробити за державним номером транспорту, сплатити мито і послуги нотаріуса. Варіант з використанням послуг сервісного центру МВС для переоформлення транспорту значно дешевше і полягає в наступному алгоритмі дій:

 • Обов’язкове отримання і заповненні договору про купівлю \ продажу транспорту (бланк видається безкоштовно);
 • Надання копій заповненого документа і одну з яких віддати співробітнику центру на перевірку правильності заповнення;
 • Перевірка автомобіля по вінкоду;
 • Підготовка фахівцем центру нового технічного паспорта і номерів автомобіля.

Після отримання нових номерів і технічного паспорта транспортний засіб юридично вважається власністю іншої людини. Передбачений термін для перереєстрації транспортного засобу сягає 10 днів. Відлік починається після здійснення покупки машини.

Документи, які знадобляться для процедури переоформлення ТЗ

Необхідний перелік документів, який обов’язково знадобиться для переоформлення автомобіля досить великий. Для проведення процедури з власника зажадають:

 1. Документи, що підтверджують особу обох сторін угоди: паспорт та ідентифікаційний номер продавця та покупця автомобіля;
 2. Документи про факт реєстрації автомобіля;
 3. Права власності або документи, які можуть це підтвердити;
 4. Заява про перереєстрацію транспортного засобу;
 5. Оцінка вартості автомобіля;
 6. Документи, що підтверджують оплату послуги.

Не забувайте про довіреності, посвідченої нотаріусом, коли переоформленням займається уповноважена господарем особа.

Випадки, коли можуть зажадати додаткові документи для переоформлення

У випадках, коли переоформленням машини займається довірена особа, обов’язково потрібно надати документи, які зможуть підтвердити особистість людини, нотаріальну довіреність на такого роду процедури і витяг з реєстру відсутності автомобіля в заставі. Останній документ можна використовувати тільки в день його отримання, що варто враховувати при процедурі переоформлення машини.

Якщо машина раніше знаходилася і зареєстрована не в Україні для переоформлення додатково буде потрібно:

 • Заповнений бланк митної декларації;
 • Договір про купівлю – продаж автомобіля;
 • Транзитні номер;
 • Сертифікат екологічного стандарту;
 • Акт про прийом – передачу з підписом дилера.

Якщо автомобіль оформлявся в кредит, доведеться представити співробітникам центру договір про кредит, виписку з банку і заява організації про згоду на процедуру переоформлення автомобіля.

Збереження свої номери після успішного переоформлення автомобіля

Для багатьох автомобілістів номера є дійсно важливою складовою транспортного засобу. І, зафіксувати за собою любиться комбінацію після успішно виконаної процедури переоформлення авто можна. Щоб це зробити необхідно написати заявити про відповідальне зберігання номерних знаків в сервісний центр МВС написавши спеціальне звернення. Робиться це з метою закріплення автомобільної комбінації в подальшому за власником.

Крім самого заповненого бланку заяви може знадобитися:

 • Документної підтвердження особи;
 • Документ про реєстрацію автомобіля;
 • Документи підтверджують оплату послуги.

У разі, коли сервісний центр не приймає заяву можна продовжити розгляду. Нерідко для цього може знадобиться адвокат.

Точна вартість переоформлення авто і всіх супутніх процедур

Крім обов’язкового надання всіх документів, необхідно сплатити деякі послуги, що надаються проходженні процедури переоформлення автомобіля. Таким чином для вітчизняних автомобілів ціна на послуги дорівнює 152, 63 грн. Для закордонних машин ціна трохи вище – 190, 15 грн. Крім загальної оплати послуг потрібно заплатити за бланк свідоцтва, який стоїть 219 грн. Фінальна вартість формується на основі суми оплати послуг і бланка свідоцтва. Податків, якщо продавець реалізує тільки один автомобіль в рік не передбачено.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: