Банкротство физических лиц

Банкрутство фізичних осіб

Що таке банкрутство фізичної особи?

Це неплатоспроможність за боргами, яку визнано судом. Ще нещодавно банкрутами могли бути визнані лише юридичні особи. Сьогодні офіційно визнаними неплатоспроможними можуть бути фізична особа та фізична особа-підприємець.

Хто такі банкрути?

Банкрути – це люди, які не здатні задовольнити платіжні вимоги кредиторів та/або закрити обов’язкові платежі.

Офіційним банкрутом вважається фізична особа, яка:

  • передбачає нездатність виплачувати борг і має доказову базу для офіційного прийняття статусу;
  • має такий розмір боргів за кредитами, штрафами та податками за них, який менший за оцінну вартість закладеного майна;
  • має тимчасові чи постійні ознаки неплатоспроможності (втрата доходу за станом здоров’я, відсутність майна у заставу кредиту).

Щодо фізичної особи-підприємця, то банкрутом він стає лише тоді, коли борг за кредитом перевищує вартість закладеного та всього майна в цілому, оскільки ФОП відповідає за кредитом лише майном.

Процедура банкрутства та її наслідки

Кожен, чий борг перед іншою фізичною чи юридичною особою сягає півмільйона рублів і прострочений з виплат більш ніж на 3 місяці повинен сам запустити процедуру визнання банкрутства. Для цього необхідні такі підстави:

  • подання заяви до арбітражного суду від самого кредитоплатника;
  • прострочені борги у відведені законом та договорами сумою та строками;
  • припинення виплат або виплати у розмірі 50% від необхідної суми протягом 3 місяців поспіль і більше;
  • відсутність майна, яке можна стягнути за борги за кредитом, пені, податки та штрафи.

Якщо фізична особа проходить хоча б по одному з вищезгаданих пунктів, то платник може ініціювати визнання себе банкрутом.

У разі, якщо арбітражний суд приймає рішення про нездатність громадянина виконувати свої обов’язки за кредитами на користь боржника, то всі заборгованості як з податків, так і штрафів і кредитів з нього списуються.

Наслідки банкрутства

Банкрутство, ініційоване платником, у разі вдалого вирішення судової справи, може захистити фізичну особу від кредитних стягнень та нових справ про неплатоспроможність у найближчі 5 років. З боржника списуються всі кредити з можливістю у майбутньому розпочати новий бізнес без старих боргів.
Якщо справа про банкрутство виграє кредитор, то боржнику загрожують заперечення угод та можлива кримінальна відповідальність у справах про фіктивне та неправомірне банкрутство.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: