Допрос и адвокат на допросе

ТОП-10 речей, які не слід робити на допиті

На допиті

При веденні допиту слідчий і допитуваний знаходяться по різні боки барикад. Перший виконує процесуальна дія. Його мета – отримання інформації по конкретній справі. Другий може бути свідком, підозрюваним, потерпілим. Звичайно, поведінка треба коригувати з урахуванням ролі в цій справі. Але існують деякі загальні моменти, які характеризуються одним реченням – так поводитися не можна!

1. Боятися

Страх – це природна реакція на дискомфортно для людини ситуацію. На жаль, це почуття часто призводить до маси помилок, виправити які потім складно, а іноді неможливо. Тому на допиті важливо дати собі установку – спокій і тільки спокій!

2. Здаватися під тиском

Бувають випадки, коли слідчий під час допиту тисне, вимагає вказати на конкретних осіб. При цьому можливі загрози. Часто таке практикується зі свідками, які, за словами допитуваного, будуть перекваліфіковані в підозрюваних, а потім і в обвинувачених.
Потрібно постаратися не допустити спотворення внутрішнього стрижня, і не міняти свідчення на догоду слідчому.

3. Зухвало себе вести

Хамити на допиті, грубити, вести себе вальяжно не потрібно. Слідчі теж люди, а кому приємно хамську поведінку. В результаті можна налаштувати співробітника правоохоронних органів проти себе і отримати додаткові проблеми.
Допит веде людина, наділена значними владними повноваженнями. Не варто нагнітати обстановку Культурні виховані люди викликають куди більше симпатії, ніж грубіяни.

4. Давати неправдиві свідчення

Цей пункт актуальний для тих, хто допитується в якості потерпілого або свідка. Підозрюваний (обвинувачений) не відповідає за дачу неправдивих свідчень. Для інших же це загрожує. Покарання залежить від ряду факторів, і тяжкість варіюється від штрафу до позбавлення волі. Не варто спокушати долю. До того ж, у слідчого є в запасі способи (а професіонал знає, як їх застосувати) розрізнити брехню і правду.

5. Відмовитися від допомоги адвоката на допиті

Чудово, коли допитуваний володіє нормами чинного законодавства і може о третій годині ночі процитувати будь-яку статтю Кримінально-процесуального Кодексу. Але якщо це не так, краще доручити справу професіоналу.

Адвокат – це фахівець, який не дозволить в ході допиту порушити права підзахисного. Присутність адвоката стримує від сваволі. А допитуваного психологічно легше. В результаті допит проходить швидше, продуктивніше і без порушень і тиску з боку правоохоронних органів. У разі, якщо це все ж відбувається, адвокат знає, які заходи вжити і як це зробити.

6.Поддаваться на психологічні прийоми

Слідчі вміють застосовувати такі прийоми. А з практикою вміння вдосконалюється. Завдання слідчого – розхитати нервову систему допитуваного і змусити того зробити помилку, яка дозволить слідчому досягти своїх цілей. Важливо пам’ятати про свої права і про можливість звернутися за захистом до прокуратури.
Потрібно ретельно себе контролювати і не вестися на провокації.

7. Висловлювати емоції

Кричати, плакати, благати – все це робить людину вразливою, демонструючи слабкості. Не варто так себе вести. Чим сильніше виглядає людина, тим менше шансів на тиск і маніпуляції щодо такої людини.

8. Підписувати, що не дивлячись

Важливо прочитати, причому уважно, що підписуються папери. Інакше потім буде складно, практично неможливо довести, що ті чи інші слова допитуваним зовсім не вимовлялися або неправильно витлумачені.

9. Ставитися до допиту легковажно

Допит – це дуже серйозно. Один допит може поміняти долю людини. Тому шапкозакидальне настрій тут зовсім не доречно. Тільки серйозний підхід. А для повного заспокоєння можна взяти з собою таблетки від головного болю і воду.

10. Сперечатися і вступати в дискусії

Допит – не місце для дебатів і демонстрації ораторських здібностей. Завдання слідчого – розговорити допитуваного. А завдання останнього – відповідати на питання чітко, лаконічно і тільки по суті!

Більшість громадян уявляють собі цей процес виключно за серіалами, де добрий благородний слідчий без праці отримує від зловісного рецидивіста необхідну інформацію. Але кіно є кіно, а в житті все інакше. Тому важливо і потрібно дотримуватися правил, зазначених вище, що дозволить уникнути серйозних наслідків і перенести допит з найменшими втратами і проблемами.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: