консультации юриста

З чого складається вартість консультації юриста?

Вартість консультації юриста

У статті розглянуто як формується вартість юридичної консультації.

Важливо

 1. Вартість послуг будь-якого юриста (крім послуг нотаріуса) підпорядковується ринковим механізмам пропозиції і попиту. Певних державних розцінок не існує.
 2. Остаточна сума консультації відбивається в договорі про надання юридичних послуг. Регулювання діяльності інших фахівців здійснюється в рамках загальногромадянських норм.
 3. Одержувач юридичних послуг може розраховувати на більш лояльну ціну. Досить повідомити про це юристу заздалегідь. Якщо загальна вартість послуг буде оцінюватися досить високо, ймовірно, що юрист зможе піти на поступки.

Критерії, що впливають на формування вартості послуг юриста:

 1. Проблемне питання, який повинен вирішити фахівець. Наприклад, кримінальні справи оцінюються на порядок дорожче: вони вимагають більшої уваги і емоційних затрат, а також на кону стоїть питання про свободу клієнта.
 2. Розмір позовних вимог також має певне значення. Питання з позовом в мільйон гривень помітно відрізняються від неправомірного штрафу в 5 тисяч грн. Безсумнівно, справа на мільйон гри буде коштувати в рази дорожче.
 3. Юридичний досвід і вік фахівця. Без сумніву, молодий початківець юрист буде брати за надання своїх послуг меншу вартість. Інакше йому не заробити клієнтопотік і репутацію.
 4. Імідж фахівця. Якщо юрист брав участь у відомих і складних справах, чим більше про нього позитивних відгуків, тим дорожче буде коштувати його прийом.
 5. Майбутній обсяг діяльності, а також кількість необхідного часу на вирішення питання. Чим більше зусиль витратить фахівець на рішення проблемного питання, тим дорожче буде цінник. Наприклад, встановлення батьківства. При очевидних обставин справи юрист не візьме велику суму.
 6. Можливе залучення сторонніх фахівців: інших юристів, кур’єрів, перекладачів, експертів, медиків та інших. Безперечно, за участю додаткових фахівців вартість послуг буде більше.
 7. Оцінка клієнта самим юристом. Спеціаліст обов’язково повинен оцінити фінансову можливість свого клієнта. Причому неважливо, про юридичну або фізичну особу йде мова. Саме ця оцінка в подальшому впливає на формування цінника даного фахівця.
 8. Бажання клієнта якомога швидше вирішити власний проблемне питання. Якщо клієнт просить вирішити проблему терміново, то вартість послуг буде в кілька разів вище. Адже фахівцеві потрібно приступити негайно, а у нього можуть бути незавершені справи. Тому за терміновість варто підготувати велику суму.

Що ще впливає на вартість

 1. Кваліфікація фахівця і досвід його роботи. Але тут варто бути обережніше. Зараз в даній сфері безліч фахівців, які халатно ставляться до своєї справи, а вартість їх послуг висока, досвід і кваліфікація, здавалося б, на висоті. Можливо, що дійсно, ніж надані послуги вищої якості, тим вище їх вартість. Але поспішати не потрібно, варто переглянути відгуки даного фахівця, вивчити його досвід роботи.
 2. Безсумнівно, вартість майбутніх юридичних послуг залежить від місця проживання і місця роботи фахівця. Наприклад, не можна порівнювати вартість юридичних послуг в містечку віддаленій області та Києві. Очевидно, що столичні ціни будуть значно вище. Правда даний факт не відноситься до окремих районах проживання, наприклад містах Донецької та Луганської області, а також Криму. У подібних регіонах формування вартості і надання послуг юристів в цілому може разюче відрізнятися.
 3. Вплинути на формування цінника на надання послуг фахівця можуть і особистісні характеристики самого юриста, а також його фінансова забезпеченість. Ну і, звичайно, його власна життєва ситуація. Наприклад, наявність малолітніх дітей, декрет дружини, просте бажання заробити на нову машину або квартиру, бажання нажитися на комусь, а не надати кваліфіковану допомогу, жадібність і жадібність юриста і так далі.
 4. Будь-які інші обставини: навантаження роботою даного фахівця, його сприйняття клієнта, простота налагодження контакту з клієнтом і багато інших другорядні фактори.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: