Раздел имущества при разводе

Розділ майна при розлученні

На превеликий жаль, в наш сучасний вік різні сімейні конфлікти стали вже чи не буденністю. Найчастіше такі серйозні розбіжності між подружжям, в кінцевому рахунку, приводять до припинення їхнього спільного життя – розлучення. Крім безлічі негативних моментів, в цій процедурі стає дуже нагальним питання про розділ майна при розлученні.

Особливості розділу майна при розлученні

Основоположним документом у цій процедурі стає Сімейний Кодекс нашої країни. Згідно з цим документом, подружжя має право розділити майно в будь-який момент. Однак на практиці приводом для розділу є бажання одного з подружжя. При цьому вдаватися до послуг судових органів доведеться лише в разі розбіжностей подружжя щодо суми або способу розділу. У разі взаємної згоди сторін, справа обмежується положеннями Сімейного Кодексу.

У більшості випадків одна з конфліктуючих сторін може звернутися до суду одночасно за фактом поділу майна. І з вимогою визнання недійсним шлюбного договору. Однак інша сторона може звернутися до суду із зустрічним позовом про визнання самого шлюбу недійсним. Саме через наявність безлічі різних нюансів, конфліктуючі сторони зазвичай довіряють свій захист послуг кваліфікованого адвоката по сімейних справах. Такий службовець, грунтуючись на чудовому знанні законів, завжди зможе захистити інтереси свого клієнта.

Взагалі процес поділу майна може мати безліч причин, значно ускладнюють розбір справи. Але в будь-якому випадку кінцевою інстанцією для винесення справедливого рішення буде суд. Треба зауважити, що при розділі майна мається на увазі лише спільно нажите майно. Розмір якого повинен бути встановлений заздалегідь, ще до початку розгляду. Крім того, за участю в процесі третіх осіб, інтереси яких він безпосередньо зачіпає. Вся справа має бути виділено в окреме провадження.

Важливим моментом при проведенні процедури майна вважається розділ саме всього майна колишнього подружжя. Тобто розділу підлягає не тільки знаходиться у подружжя майно. А й та його частина, яка знаходиться у третіх осіб на правах оренди, довіреності або інших документів. Спільним майном сім’ї є так само і предмети індивідуального використання. Проте слід зазначити, що предмети розкоші до них не відносяться.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: