Уход за пожилым человеком с правом наследования жилья

Догляд за літньою людиною з правом успадкування житла

Догляд за літньою людиною

Буває, що літня людина залишається абсолютно один в силу різних життєвих обставин. Нікого немає поруч, хто б міг сходити за хлібом, купити ліки, оплатити комунальні платежі та ін. В таких випадках можуть допомогти чужі люди, які будуть здійснювати догляд за літньою людиною, а натомість отримають право на спадкування нерухомості літньої людини.

Існує кілька варіантів документального оформлення відходу в обмін на нерухомість:

 • заповіт;
 • дарчий;
 • договір ренти – це договір довічного утримання.

Найпоширенішим і надійним є договір ренти. Ця угода двох сторін, що має на увазі виплату певної грошової суми в рахунок вартості нерухомості або покупку товарів рівних її вартості.

Особливості договору ренти

 1. Нерухомість офіційно переходить у власність рентодателя відразу після підписання договору. У разі смерті літньої людини рентодатель вступає в права володіння квартирою. Родичі не має прав претендувати на квартиру і даний договір в суді не оскаржується.
 2. У разі, якщо рентодатель не виконує умови договору ренти, літня людина має право його розірвати договір і повернути житло назад в свою власність.
 3. При складанні даного договору можна прописати безліч нюансів, аж до умов по захороненню.
 4. Після підписання договору за літньою людиною залишається право проживання в цій квартирі.

Сума, що надаються вказується в МРОТ (мінімальний розмір оплати праці). Якщо платник не в змозі сплачувати цю суму, то пенсіонер має право розірвати даний договір, не повертаючи вже виплачених йому грошей.

У разі смерті рентодателя договір ренти втрачає свою силу і не переходить у спадок.

Для оформлення договору ренти необхідно зробити наступні дії:

 • звернутися за кваліфікованою допомогою до юриста, який може розібратися у всіх тонкощах даного виду договору і допоможе скласти супереч необхідних для укладення угоди документів;
 • зібрати необхідні довідки та документи про нерухомість: оцінка його вартості, кількість прописаних в даному житлі, право на власність та ін .;
 • оформити договір в нотаріальній конторі.

У договорі вказуються умови утримання, загальна сума утримання, що виплачується довічно, оцінка майна і сума щомісячних платежів.

Договір ренти реєструється в державному органі з отриманням свідоцтва про власність з обтяженням.

Догляд за літньою людиною повинен підтверджуватися документально наявністю квитанцій за ЖКГ, чеків з магазинів, аптек та ін.

Передати за договором можна тільки нерухоме майно.

Договір довічного утриманні

Альтернативою договором довічної ренти може бути договір довічного утриманні. Якщо за договором ренти літній людині щомісяця виплачується певна сума, за договір утриманні зобов’язує догляд і турботу за літнім.

Мінусом даного договору є відсутність доказів про виконання своїх зобов’язань. Свідками можуть бути сусіди, але суд не завжди спирається на їх свідчення. Тому тут дуже важливо взаємну довіру.

Догляд за літньою людиною в обмін на квартиру можна оформити заповітом. Але пенсіонер в будь-який час може його знищити або переписати. Крім того оскаржити дане заповіт в суді зможуть родичі мають інвалідність.

Ще одним варіантом обміну є складання дарчим. Але в даному випадку має бути величезна двері між пенсіонером та доглядають.

Особливості договору утриманні

 1. Літня людина після укладення договору позбавляється майна.
 2. Договір потребує нотаріального посвідчення.
 3. Майно, передане за договором, обкладається податком, в тому випадку, якщо воно було передано не близькому родичу.

Недосконалі механізми державного захисту в даній сфері породили величезну кількість шахрайства. Тому при виборі будь-якого боку в даній угоді, краще особисто знати людину і довіряти йому.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: