Опасный производственный объект

Небезпечний виробничий об’єкт і небезпечне виробництво

Небезпечний виробничий об’єкт

Визначення небезпечного об’єкта виробництва врегульовано Законом Укріани про об’єкти підвищеної небезпеки. Небезпечним виробничим об’єктом, спираючись на цей документ, вважаються цеху і різні структури виробництва.

  • Речовина, яка може вибухнути – то, що в конкретних умовах може приводити до великої хімічної реакції в формі вивільнення теплової руйнує енергії.
  • Токсичні речовини – речовини, які здатні приводити до смерті живого організму в певних умовах: потрапляння в шлунок, на шкіру або концентруючись в повітряних масах.
  • Суто токсичні речовини – речовини, які здатні приводити до смерті живого організму, але в набагато менших концентраціях в певних умовах: потрапляння в шлунок, на шкіру або концентруючись в повітряних масах.
  • Згубні для природних ресурсів речовини.

До особливо небезпечних виробничих структур відносяться також підрозділи, на яких експлуатуються агрегати, принцип роботи яких полягає у високому тиску – це пари або гази (у вигляді газу або у вигляді рідини), вода, температура якої становить понад 120 градусів за Цельсієм, інше рідке речовина , температура якого вища за температуру кипіння за умови високого тиску.

У цю ж виробничу категорію відносяться структури та споруди, на яких проводиться експлуатація обладнання для елевації важких вантажів (крім ліфтового обладнання або платформ для людей з обмеженими можливостями), ескалаторного обладнання, канатних шляхів та фунікулерів.

Особливо небезпечними вважаються всі структури, які експлуатуються для вилучення, переміщення і використання розплавленого металу і його сплавів за допомогою обладнання, мінімальна вантажопідйомність якого більше 500 кілограм.

Структури, що виробляють вилучення та реалізують гірничі роботи, а також роботи, спрямовані на збагачення видобутої сировини, також вважаються особливо небезпечними (крім видобутку відкритими методами не застосовуючи детонацію).

Небезпечними виробничими структурами вважаються також структури, які виробляють складування або переробку сировинного матеріалу, який здатний виділяти газові суміші, які можуть загорятися самостійно або при взаємодії з ініціював агентом, підтримуючи активне горіння.

Небезпечними виробничими структурами не називаються:

  • об’єкти електричних мереж;
  • здійснюють діяльність розподільні й ті газові мережі, що знаходяться під газовим тиском.

Класи небезпечних структур виробництва

Всі організації, що називаються небезпечному виробництвом, підрозділяються на 4 категорії, спираючись на закон про безпеку виробничих об’єктів. Поділ грунтується на потенційному рівні небезпеки:

  • першої категорії – дуже висока небезпека виробництва;
  • другої категорії – висока небезпека виробництва;
  • третьої категорії – середня небезпека виробництва;
  • четвертої категорії – низька небезпека виробництва.

Визначення категорії небезпеки виробничої структури відбувається під час здійснення реєстрації в державному органі.

Керівництво об’єкта, віднесеного до певної категорії небезпеки, відповідально за всю інформацію, яка передана державному органу в момент реєстрації на законодавчому рівні.

Генеральні поняття небезпечного виробництва

Організація безпеки на небезпечному об’єкті виробництва – це комплекс заходів щодо забезпечення захисту життя і інтересів суб’єкта і населення від аварійних ситуацій і їх наслідків на об’єкті, віднесеній до однієї з категорій небезпеки.

Аварійна ситуація – це процеси деструктивних змін об’єкта або обладнання, яке експлуатується на території небезпечного виробництва, вибухова реакція або вивільнення небезпечної речовини.

Подія – порушення роботи в результаті поломки обладнання, яке використовується на об’єкті небезпечного виробництва, порушення технології виробництва.

Документи безпеки небезпечного виробництва – сукупність паперів, які мають інформацію про можливі ризики розвитку аварійної ситуації на об’єкті небезпечного виробництва і умовах використання обладнання і об’єкта, на якому здійснюється небезпечне виробництво.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: