Авария на парковке

Аварія чи ДТП на парковці

Аварія на парковці

Нещасний випадок на парковці не тільки дратує, але більшість людей навіть не знають, як себе вести. На щастя, в більшості випадків обходиться подряпинами на металі, але трапляються на парковках і травми.

Правову ситуацію не завжди легко оцінити, оскільки місця для паркування можуть бути як державними, так і приватними. Постанова про дорожній рух завжди можна застосовувати, і в разі серйозних пошкоджень, відповідна страхова компанія відшкодовує збиток.

Важливо прийняти правильні заходи, щоб можна було швидко і правильно усунути результат аварії. Якщо сталася така ситуація, існує штраф, це буде покарання для людини, який її викликав. Якщо жертва не може бути ідентифікована, записку з ім’ям і номером телефону часто просто залишають на лобовому склі. Але це не дуже гарна ідея, тому що інші люди (наприклад, діти) можуть видалити це повідомлення, і в гіршому випадку зловмисникові загрожує звинувачення у від’їзді з місця аваріі- тому однією замітки недостатньо.

Правова ситуація

Якщо на парковці відбувається аварія, виникає така ж юридична ситуація, як якщо б вона сталася в потоці. Обов’язково потрібно повідомити в поліцію про подію і про збитки. Потім вони можуть використовувати цю інформацію для визначення постраждалої сторони і прийняття подальших рішень. Якщо в результаті нещасного випадку постраждали люди, обов’язково потрібно викликати швидку допомогу. Звіт про аварію також повинен бути точно задокументовано. Це важливо, коли справа доходить до врегулювання збитків пізніше. У будь-якому випадку, потрібно сприймати аварію на парковці так само серйозно, як якщо б це сталося на звичайній дорозі, тому що з юридичного боку різниці немає. Страховка на транспортний засіб покриє збитки.

Взаємоповага

Зазвичай на парковці немає особливих правил проїзду, якщо паркувальні місця не мають самостійного вуличного характеру з покажчиками. В іншому випадку застосовується принцип взаємної поваги, оскільки паркувальне місце призначене не для пересування, а для стоянки. Навіть приватна парковка є зоною громадського руху, так як до неї можна отримати доступ без спеціальних засобів контролю. Тому поліція також зобов’язана документувати такі події.

Винність

Навіть в разі аварії на парковці, важливо забезпечити докази. Наприклад, це можуть бути фотографії, зображення і, перш за все, свідки. У будь-якому випадку потрібно записати імена та адреси. Також повинен бути створений звіт для страхової компанії про пошкодження транспорту або нещасний випадок. Якщо транспорт не стояв на стоянці, а виїжджав, в такому випадку складно дати оцінку провини того чи іншого водія. Навіть експерти часто не можуть точно оцінити ситуацію в разі невеликого зіткнення з невеликими наслідками. В основному приймається факт, що обидві сторони мають провину по 50%.

Отримати технічну підтримку

Ризик потрапити в аварію на парковці відносно високий. Навіть якщо з свого боку немає провини, ситуацію не завжди можна прояснити належним чином. У деяких випадках може бути корисно проконсультуватися з юристом. Якщо є страховка правового захисту при дорожньому русі, в більшості випадків вона покриває витрати. Професійна допомога дуже доречна, особливо коли мова йде про травми або матеріальний збиток. Якщо хтось отримав травми під час аварії, адвокат по ДТП також може зажадати компенсацію болю і страждань в залежності від типу травми. Можливі витрати, такі як втрата заробітку або наступні витрати на лікування, теж заявляється за допомогою адвоката.

Оскільки правила дорожнього руху досить складні, багато претензії не можуть бути реалізовані без професійної компетентності. Тому рекомендується технічна допомога.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: