иск о праве на наследство

Особливості позову про право на спадщину

Що собою має на увазі позов про право на спадщину?

Позовом про право на спадщину є офіційно поданий документ в судову інстанцію відповідно до законодавства нашої країни, при виникненні потреби у вирішенні спорів на право володіння спадковим майном.

Позов про право на спадщину

Тому якщо у вас з питання спадщини виникли суперечки і ви вирішили подати позов про право на спадщину в суд, то вам варто розуміти, що це не просто оформлена заява за встановленою формою. Сюди включається повністю сам процес, в який входить саме складання позову на право володіння спадщиною, досудові підготовчі заходи, судові розгляди у вигляді засідань в першій інстанції, а при необхідності в апеляційній судновий інстанції.

Самі досудові заходи включають в себе отримання та підготовку всієї необхідної документації про спадкове майно, яке необхідно надати на судове засідання, починаючи від нотаріальних документів і закінчуючи документальними підтвердженнями і довідками житлових організацій.

Які існують види позовів про право на спадщину?

 1. Позовна заява на спадок, коли ви фактично прийняли спадкове майно, але при цьому виникла суперечка з іншими спадкоємцями з цього питання.
 2. Позов про право на спадщину, коли інша особа отримало спадок, а ви вважаєте його гідним спадкоємцем.
 3. Позовна заява про право на спадщину, коли ви не згодні з розміром частини наследованного вами майна в порівнянні з частинами, які отримали інші спадкоємці.
 4. Позов про право на спадщину, коли ви об’єктивних причин прострочили своє право на прийняття спадщини у встановлений законом термін.

Які документи додаються до позову про право на спадщину

Крім грамотно складеного позовної заяви до суду про своє право на спадок, вам ще доведеться зібрати встановлений перелік документів, які є складовою його частиною. У сам перелік входять наступні документи:

 • свідоцтво про смерть спадкодавця (подається в оригіналі і в копії);
 • паспорт (подається в оригіналі і в копії);
 • довідка з місця проживання спадкодавця (можна виписку з будинкової книги);
 • якщо померлий спадкодавець є чоловіком або дружиною, то необхідно надати свідоцтво про шлюб;
 • всю документацію, яка підтверджує право власності спадкодавця залишеного їм майна.

Які стадії супроводжують позов про право на спадщину в ході всього його виробництва?

Позовна заява до суду спадок на протязі всього його шляху в судовому провадженні завжди знаходиться на певній стадії його рішення.

 • 1-я стадія – це консультація з юристом, де обговорюються шляхи вирішення суперечок про спадщину, а також можливості досягнення певної мети.
 • 2-я стадія – на цій стадії відбувається складання позовної заяви до суду для вирішення спорів на спадщину за участю адвоката. Також на цій стадії вирішується питання подальшої адвокатської підтримки, протягом усього судового розгляду, на підставі підписання договору.
 • 3-тя стадія – на цій стадії здійснюється юридична підтримка адвокатом поданого позову на спадщину на протязі всіх судових засідань. Така підтримка здійснюється з подачі підписаного договору, про який було сказано у вищому пункті.
 • 4-я стадія – на цій стадії здійснюється контроль виконання винесеного судового рішення по вирішенню спадкового спору.

Із судової практики з вирішення спорів про спадщину слід, що сприятливе їх рішення багато в чому залежить від кваліфікованої юридичної підтримки поданого позову про право на спадщину на протязі всього судового розгляду. Так що не варто нехтувати допомогою юристів у вирішенні цієї справи.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: