Исковое заявление в суд

Позовна заява до суду

Позовна заява

Позовна заява подається тоді, коли одна людина звертається до суду, щоб він зобов’язав іншого виконати якесь вимога. Заява має подаватися в правильній формі, де дотримані всі нюанси. Але навіть досвідчені юристи іноді помиляються, і процес загальмовується і відкладається.

Потрібно чітко розуміти, який результат необхідно отримати і зрозуміти, здійснимо це. Яким чином закон регулює обставини, що склалися. Треба також визначитися з термінами позовної давності, з учасниками спору, дотримати всі досудові порядки, підготувати необхідні документи і здійснити оплату за держмито. Далі скласти позов, розіслати його сторонам. Після чого надати в суді. Переконатися, що суд схвалив позов і почав процес судочинства. Правильно обраний суд для подачі позовної заяви – половина успіху.

Під час судових розглядів можливо поміняти свої вимоги. Але будь-яка вимога має бути обґрунтованим. Необхідний закон, що підтверджує умови позову. Суд виключно буде керуватися законодавчими нормативами. У ньому присутні поняття про справедливість, чесність і моралі, але лише на другому місці. Тому спочатку необхідно грунтуватися на законодавчу базу.

Перш ніж подати позов

Перш ніж подати позов, краще проаналізувати судову подібну практику по конкретних справах. Це дасть можливість розібратися, які вимоги пред’явити і на що розраховувати, які пункти закону будуть корисні, які шанси на перемогу.

Коли суд став на вашу сторону і зобов’язав відповідача виконати ваші вимоги, але він з якоїсь підтвердженої причини не зможе цього зробити, то ситуація виявиться в глухому куті. Нездійсненними є рішення, якщо на підсудного застосували фізичну дію, повернути якусь споруду, яке було знесено, некоректно сформульована прохання про повернення будь-якого боргу. Але іноді просто достатньо трохи переформулювати вимога для отримання бажаного результату.

Терміни подачі позову

Для подачі позову відводиться певний термін, який встановлений на законодавчому рівні. Суд зобов’язаний відмовити у позовній заяві в тому випадку, якщо відповідач заявить про пропущену позовної датою. Тому в процесі планування враховується цей термін.

Позов завжди спрямований конкретній особі. Відповідачами є люди, різні організації, міста, органи влади, держава. Дану інформацію потрібно спочатку вказати вірно, тому що змінити відповідача в ході судових розглядів дуже складно навіть юристу з великим досвідом. До позовної заяви додаються докази.

Далі необхідно звернути увагу на розрахунок ціни позову. Так як держмито у немайнових вимогам буде фіксованою, а ось по майновим -залежить від ціни позову.

У позовній заяві описуються в хронологічному порядку обставини, далі необхідно роз’яснити свої вимоги, спираючись на закон. Краще вдатися до готовим зразкам, а зайве просто прибрати. При написанні заяви краще не проявляти фантазію, а слідувати інструкціям. Наповніть позов складними розрахунками, обгрунтуваннями. Розділіть на розділи. Посилайтеся на рішення судів зі схожими справами. Позовна заява повинна привернути увагу суду. Зробіть копії за кількістю учасників копії і завірте.

Ознайомлення з позовною заявою у двох сторін відбувається до початку судового засідання. Подача позовної заяви здійснюється через канцелярію, або поштою. З моменту надходження заяви суд (протягом 5 днів) приймає рішення про судовий процес. Якщо в позовній заяві були допущені помилки, суд зупиняє подальший розвиток судового процесу для усунення порушень.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: