Права наследования

Вступ до права спадкування

Права спадкування

Особи, які претендують на майно, повинні після шести місяців заявити про свої права на спадщину. Після чого відбувається вступ в майнові права.

Якщо заяву не зроблено вчасно по поважній причині, то суд може відновити строки спадкування майном. До таких причин відносять хворобу, необізнаність або в зв’язку з скрутними обставинами.

Відновлення права спадкування

Якщо один з послідовників заповідача не встиг вступити в зазначені законом терміни в свої права. То він без звернення до суду може відновити своє законне право після надання письмової згоди від усіх інших осіб, які були вказані в заповіті і вже вступили в свої права щодо майна. Письмова згода, згідно з чинним законодавством, може не бути засвідчено в присутності нотаріуса. Письмове підтвердження всіх інших осіб у заповіті – правова підстава для анулювання виданого раніше нотаріусом свідоцтва про вступ у права спадщини. А також підставою для видачі нового.

Подібні питання, що стосуються успадкування та навіть найскладніші майнові питання вирішуються позитивно за допомогою особистого адвоката.

З появою нового претендента в судовому порядку визначається частка кожної особи, що бере участь в розділі залишився від померлого майна. Після чого рішення суду визнає недійсним вже видані раніше свідоцтва про право на отримане за заповітом майно. У разі необхідності суд також вживає заходів для захисту інтересів новоспеченого спадкоємця на частку в залишеному заповідачем майні.

Дії в разі двох і більше спадкоємців

Якщо майном повинні розпоряджатися два або більше спадкоємця. Або ж при наявності заповіту, за яким вся власність заповідана двом і більше послідовників. Причому в обох випадках не вказана конкретна частина від загальної частки. То після відкриття заповіту кожен з послідовників вступає у спільну часткову власність на майно. А воно згодом розподіляється між усіма за їх обопільною згодою.

Способи прийняття спадщини

Існує два способи вступу в права спадкування:

  1. Заява подається нотаріусу за місцем відкриття заповіту. Якщо немає можливості бути присутнім на цій процедурі особисто, тоді його може представляти довірена особа. У якоъ є відповідний документ, а якщо представник – законний, тоді довіреності не потрібно.
  2. Проведення певних заходів, які свідчать про фактичне бажанні людини прийняти заповіт. Спадкоємець, який набирає у володіння залишеним йому майном, повинен вжити всіх заходів щодо її збереження. І погашати борги, оплачувати всі витрати, пов’язані з утриманням цього майна.

Здійснення хоча б одного з перерахованих вище заходів протягом терміну до шести місяців після відкриття заповіту означає, що даний спадкоємець має право прийняти все залишене йому майно. Якщо заповідане йому майно прийняв один спадкоємець, то це не означає, що і інші особи, зазначені в документі, автоматично вступили в свої права.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: