Юридические услуги для граждан

Юридичні послуги для громадян: види і особливості

Юридичні послуги для громадян

Правова допомога може знадобитися в будь-якій життєвій ситуації. Звернутися до юриста можна при виникненні необхідності в юридичній консультації, для складання будь-яких правових документів: заяв, договорів, претензій, скарг і так далі. Розглянемо види юридичних послуг, що надаються фахівцями в сфері права.

Сімейне право

В області сімейного законодавства юрист допоможе провести процедуру:

  • розірвання шлюбу;
  • розділу спільно нажитого майна;
  • усиновлення;
  • стягнення аліментів;
  • складання клопотань і претензій;
  • складання позову по сімейних справах і так далі.

Трудове законодавство

Що стосується трудового законодавства, то юрист може:

  • домогтися стягнення заробітної плати;
  • вирішити трудові спори;
  • скласти претензію або клопотання;
  • поновитися на посаді у разі незаконного звільнення і так далі.

Цивільне та житлове законодавство

У сфері цивільного та житлового законодавства фахівці в сфері права надають послуги з визнання прав на спадщину, за визнанням договору недійсним, щодо захисту прав власності, честі і гідності, з відшкодування шкоди тощо.
Бувають ситуації, коли посадові особи або державні органи діють незаконно або зловживають службовим становищем, в таких випадках їх дії необхідно оскаржити. У цьому також допоможе юрист, який грамотно складе скаргу або клопотання.
Так як кожен з нас є споживачем товарів або послуг, то іноді можна потрапити в ситуацію, коли наші права як споживачів порушені. Щоб правильно скласти скаргу до інспекції, необхідно звернутися за юридичною допомогою. Тільки в такому випадку можна отримати реакцію на свої претензії чи вимоги.

Земельні спори

При виникненні суперечок щодо земельних ділянок, для укладення угод із землею, а також для оформлення прав власності на землю також рекомендується звернутися до досвідченого юриста.

Спори з банком

Якщо виникла суперечка з банком з приводу кредиту або депозиту, то також не завадить кваліфікована юридична підтримка. Юрист допоможе розірвати кредитний договір або опротестувати його в судовому порядку. Якщо є проблеми з колекторами, то за допомогою фахівця в сфері права можна оскаржити їх дії.

ДТП і кримінальні справи

Якщо ж є необхідність звернутися за юридичною допомогою щодо кримінальної справи (в разі ДТП із загиблими, при крадіжці, нанесенні тяжких ушкоджень і так далі), то вибирати потрібно буде не просто юриста, а юриста, який має статус адвоката. Адже тільки адвокат може вести кримінальні справи.

Консультації

Консультування – головна сфера діяльності будь-якого юриста. При виникненні будь-яких питань, що стосуються законодавства, варто негайно звернутися до фахівця, адже тільки своєчасна реакцію на виниклі труднощі стане запорукою успішного вирішення проблеми.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: