Почему помощь юриста не бесплатна

Чому допомогу юриста не безкоштовна

Допомога юриста

Сьогодні на ринку юридичних послуг можна зустріти величезну кількість пропозицій про надання кваліфікованої юридичної допомоги за різними цінами. Однак якщо в сучасному світі юридична матерія грає значну роль в житті людини, і допомога юриста потрібна для здійснення навіть самих незначних дій, то чому за неї доводиться стільки платити.

Що впливає на оплату послуг юриста

Більшу частину юридичних послуг надають приватно практикуючі юристи та фірми, що працюють на комерційній основі. Відповідно послуги, які вони надають представляють їх професійний дохід. І дані послуги надаються на підставі договору про оплатне надання послуг, який полягає юристом з клієнтом, де докладно обговорюються всі умови. Вартість даної допомоги ніяк не регулюється державою, проте адвокатські палати встановлюють мінімальні рекомендовані розцінки, яких можуть дотримуватися адвокати при укладенні договору. Але їх дотримання не обов’язково. Якщо ж юрист із заявником що не встановили в договорі ціну надання послуг, то ці тарифи можуть розглядатися як ринкові при судовому стягненні витрат.

Також юридичний працю вимагає кваліфікації у вигляді академічної освіти, отримання якого займає від чотирьох до шести років. Після отримання освіти, юриста чекають кілька років неоплачуваної стажування, а якщо він захоче стати адвокатом, то ще й підготовка, і здача іспитів. Також на адвоката покладається необхідність дотримання кодексу професійної етики адвоката, так як він є особою всього професійного співтовариства. І після всього цього юристу постійно необхідно проходити перекваліфікацію, яка має на увазі вивчення змін законодавства та судової практики. Крім цього, юристи також несуть і витрати в процесі ведення справи, також адвокати сплачують відрахування в адвокатську палату. Слід зауважити, що багато судових справ можуть йти тижні, місяці і навіть роки, відповідно складність таких справ зростає і юристу необхідно ретельніше готуватися до кожного судового засідання.

З огляду на вищесказане більшість сучасних юристів говорять про те, що безкоштовна юридична допомога від адвокатів і юридичних фірм найчастіше є звичайним шахрайством або рекламою. Крім того, надавати такі послуги може і людина і зовсім нічого не розуміє в юриспруденції. Тому в гонитві за бажанням заощадити великий шанс тільки більше витратитися.

Безкоштовна юридична допомога все-таки існує?

Незважаючи на все вищесказане, законодавець передбачив гарантії для громадян, яким необхідна правова допомога, і які з тих чи інших причин не можуть її оплатити.

Наприклад, підозрюваний у кримінальній справі може розраховувати на захист безкоштовного адвоката. У цивільному процесі також в певних випадках може бути призначений безкоштовний адвокат. Весь працю таких безкоштовних юристів оплатить держава з відповідного бюджету.

Також існує система державної безкоштовної юридичної допомоги, яка надає безкоштовну правову допомогу деяким категоріям громадян. Однак вона надає лише обмежений спектр юридичних послуг і постійно завантажена роботою, через що доводиться довго чекати. Але навіть там, юрист отримує плату за свою роботу, не дивлячись на те, що громадянин нічого не оплачує.
Крім цього, громадянин завжди може звернутися в органи державної влади або правозахисні організації за захистом своїх прав та інтересів.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: