Коллекторы и как себя вести с ними

Як правильно поводитися з колекторами. 7 рад від юриста

Колектори

Через пандемії страждає бізнес, люди втрачають робочі місця. Як наслідок, зростає обсяг простроченої заборгованості у населення. Не кожен громадянин здатен вчасно погасити заборгованість, тому банки іноді переуступають свої права по стягненню заборгованості третім особам. Це можуть бути або інші банки, або колектори. Тому вкрай важливо знати, чи треба платити колекторам, чи законна їх діяльність, наскільки сумлінний новий кредитор.

Тепер перейдемо безпосередньо до порад.

Поради юриста при спілкуванні з колекторами

  1. Обов’язково запитати у колектора ряд документів, що підтверджують його право на стягнення боргу з вас. Плюс, новий кредитор зобов’язаний показати вам повний розрахунок всіх відсотків і штрафів. Сума вашого боргу не повинна бути більше ніж за базовим договором з банком.
  2. Після уважного вивчення наданих документів, не поспішайте платити. Перевірте, на сайті судових приставів України, чи є там ваш новий партнер.
  3. При спілкуванні з новими кредиторами їм не можна повідомляти третіх осіб про стан справ у позичальників, навіть якщо це будуть родичі самих позичальників. Також їм суворо заборонено дискредитувати своїх боржників публікаціями в інтернеті. Час дзвінків, кількість смс і особистих зустрічей строго лімітований.
  4. Слідкуйте за порушенням ваших прав. Будь-які погрози, образи, посягання, повинні бути фіксовані. Правоохоронні органи повинні бути негайно повідомлені.
  5. Позовна давність за кредитами не перевищує 3 років. Після закінчення цього терміну, кредитори автоматично втрачають свої права на стягнення боргу з вас. Але для цього, ви повинні зникнути з поля зору ваших позичальників. Не виходити з ними на зв’язок. Якщо кредитори зможуть довести, що ваше зникнення заплановано, ви будете визнані шахраєм і позбудетеся свободи. Не варто вирішувати питання подібним чином.
  6. Більше половини кредиторів намагаються вирішити проблему мирним способом і не йдуть до суду при стягненні боргів. Скористайтеся цим фактом і вибийте у кредиторів знижку. Їм легше надати боржникові невелику знижку, ніж йти до судді на уклін.
  7. Переводите справа в судове русло, тільки якщо твердо впевнені, що там може з’ясуватися, що переуступка права вимоги банком була незаконна, або сам договір цесії недійсним (буває, сам договір взагалі відсутній, а банк не повідомив про переведення боргу). При такому розкладі, ви можете зменшити розмір відсотків і штрафних санкцій, отримати новий, більш зручний графік по погашенню боргу. Однак, якщо колектори візьмуть верх в суді, то на боржника ляжуть всі судові витрати, плюс пеня за весь час прострочення за зобов’язаннями.

Адвокатське бюро “Соболь і партнери

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: