Завещание

Все про заповіт

Заповіт

Основне, про що необхідно знати в даному випадку – це те, що людина зможе розпорядитися власним майном, наявними вкладами і іншим після смерті лише одним способом. Тобто за допомогою складання документа – заповіту. Законна сила складеної папері дається через нотаріальне оформлення.

Законом визначено нотаріально завірений і закритий документ, заповіт, складений в надзвичайних ситуаціях, і відповідне розпорядження.

Як складати заповіт?

Коли спадкодавець не залишає документа, то вся його власність перейде спадкоємцям відповідно до закону. Коли заповідач висловлює власну волю в усній формі, навіть при наявності свідків, однак не оформляє її допомогою паперу, то після смерті його воля жодним чином не враховано в процесі успадкування, незалежно від підтвердження свідками волі померлого в суді.

Спадкування, якщо немає документа, проводиться не відповідно волі заповідача, а знову-таки відповідно до закону, все буде ділитися між його родичами. Коли людина хоче залишити власне майно після смерті близьких порівну, то не потрібно складати папір, так як вся спадщина перейде родичам на даних умовах при відсутності відповідного документа.

Хто такий заповідач?

Треба більш детально зупинитися на тому, хто і кому може передавати майно. Заповіт має законної силою, коли його склав громадянин, старше 18 років. Для представників молодшої вікової категорії є ряд виключень при наявності умов, якщо у людини є дозвіл на укладення шлюбу і за фактом він складається або був одружений.

Які права має заповідач?

Кожна людина має виключне право заповідати власне майно іншій особі. Незалежно від прописки, громадянства та інших факторів. Наявність прав у заповідача дає йому можливість заповідати майно особам, які відповідно до чинного законодавства не виступають в якості його спадкоємців, громадянам країни і іноземцям, юр. особам і т. д. Заповідач має право вільно висловлювати особисте волевиявлення.

На власний розсуд, заповідач має можливість призначати частки спадкування для кожного із спадкоємців. Крім того, у заповідача є повне право залишити спадкоємців без спадщини. Однак при цьому повинні бути вказані причини прийняття цього рішення. Позбавити такого права можна за допомогою складання спеціального розпорядження в контексті основного документа. Також є можливість оформити іншу папір, тим самим здійснивши скасування старої або просто не записувати спадкоємця відповідно до закону в документ.

Заповідач може призвести скасування або вносити зміни в документ, який уже оформлено і посвідчений нотаріально. Скасувати/змінити його можна різними способами. За допомогою оформлення відповідного розпорядження або складання іншого заповіту, в якому буде вказана повна або часткова відміна попереднього документа. Заповідач не може позбавляти спадщини деяких спадкоємців. У законі відзначено коло таких осіб, які в обов’язковому порядку отримають частку у спадщині без врахування волі заповідача.

Порядок проведення оформлення заповіту

Порядок успадкування відповідно до заповіту, як і сама процедура спадкування відповідно до чинного законодавства, врегульовані в Цивільному кодексі країни.

Сама процедура оформлення документа на увазі під собою 2 складові, а саме:

  1. Складання документа – тексту;
  2. Посвідчення документа – переважно це посвідчення заповіту нотаріусом.

Гроші, представлені вкладами або банківськими рахунками, можуть розподілятися не тільки в документі. Спадкодавець має можливість провести оформлення відповідного розпорядження щодо грошей, які перебувають в банку.

Як складається заповіт?

Щоб документ мав законної силою, необхідним є дотримання наступних умов:

  1. Складання документа в письмовій формі;
  2. Нотаріальне посвідчення паперу;
  3. Обов’язкове зазначення місця і дати посвідчення документа. Як виняток в даному випадку може виступати здійснення оформлення так званого закритого заповіту.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери» – Заповіт

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: