Как правильно и вовремя заполнить налоговую декларацию?

Як правильно і вчасно заповнити податкову декларацію?

Податкова декларація

Податкова декларація – це дуже важливий документ, що відображає реальні витрати і прибуток підприємства або індивідуального підприємця. На основі цієї інформації інспекція становить податковий реєстр і визначає суму, яку Ви повинні заплатити.

Отже, спочатку давайте розберемося, хто зобов’язаний подавати такі відомості. Документ цей не потрібно надавати, якщо Ви працівник на підприємстві, бухгалтерія якого оформляє всі відрахування самостійно. У разі раптового спадщини, отримання цінних подарунків від близьких людей, а також нагородження грошовою премією за видатні заслуги не треба подавати цей документ. А ось якщо Ви індивідуальний підприємець або підробляєте репетиторством, ремонтом, надаєте медичні послуги або даєте платні консультації, то Ваш дохід повинен обкладатися податком і, відповідно, документ цей потрібно надавати в інспекцію.

Також оформляти декларацію треба оформляти в тих випадках, якщо Ви продавали нерухомість або будь-які права, володіючи ними менше трьох років, отримали прибуток від інтелектуальних праць і творів культури, будучи спадкоємцем їх авторів. Якщо у Вас є город і Ви приторговував урожаєм, що дає відчутний дохід, то теж варто заповнити цей документ. Слід знати також, що виграші, грошові та цінні подарунки підлягають декларуванню. Якщо ж Ви претендуєте на повернення частини коштів, витрачених на придбання землі, житла, купівлю машини, оплату медичних та освітніх слуг і т. Д., Без подачі цих відомостей Вам не обійтися.

Як же правильно заповнити податкову декларацію?

Слід усвідомити, що це дуже серйозний документ, який не допускає не те що ніяких помилок, але навіть і виправлень. Тому підійти до оформлення цього бланка треба відповідально і уважно. Існують певні правила, які необхідно неухильно виконувати. Наприклад, якщо Ви заповнюєте цей документ від руки, то букви повинні бути друкованими та прописними. Якщо Ви оформляєте цей документ на комп’ютері, то шрифт повинен мати гарнітуру Courier New, кегль – 16-18.

Для того щоб відобразити всі відомості про доходи Вам будуть потрібні паспорт, ІПН, довідка 2НДФЛ, платіжні довідки і чеки, відомості по сплаті податків, виписка з реєстру ЄДР, дані про податкову інспекцію, де Вас зареєстрували. Крім того, Вам доведеться не тільки переписати суму з конкретного документа, а й проводити розрахунки: за наведеною формулою визначити і записати отриманий результат.

Зазвичай бланк податкової декларації складається з декількох листів, на кожному з яких вгорі потрібно вказати прізвище та ініціали, номер ІПН, дату. Також слід знати, що кожному друкованому знаку належить своя клітинка документа. Якщо залишилися порожні клітинки, в них потрібно проставити прочерк. Це відноситься і до дробовим числам: і після цілої частини, і її частки пишуться прочерки. Тільки вільні поля КАТО і ліві клітинки дати та місяця заповнюються нулями.

Вся сплачена готівку виражається в гривнях, навіть якщо Ви користувалися валютою. Сума податку округляється. Ось практично і все. Залишилося тільки підписатися, вписати контактний телефон (цифри ставляться без дужок, прогалин і дефісів) і скріпити все листи бланка. Роблячи ці маніпуляції, будьте обережні: чи не зачепите випадково штрихкод.

Якщо Ви боїтеся помилитися в розрахунках і не маєте часом, можете звернутися в агентства, які надають подібний сервіс за невелику плату.

Пам’ятайте, що термін подачі декларації закінчується 1 травня. Тим, хто «проспав» або з якихось причин вирішив приховати дохід, загрожує штраф, причому покарання може бути досить суворим.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: