Учредительные документы

Підготовка установчих документів

Установчі документи

Установчі документи – це основа «життя» будь-якого підприємства, установи, громадської організації. З моменту їх державної реєстрації починається «перший подих» і офіційне функціонування юридичної особи. Являють собою пакет документів, розроблених і затверджених в установленому законом порядку, і що регламентують діяльність суб’єкта від А до Я.

Документи для реєстрації підприємства

Одні суб’єкти господарювання створюються на основі установчого договору, а інші розробляють статут.

Процедура створення підприємства починається з підготовки документів, які будуть потрібні для реєстрації юридичної особи. Перелік їх визначено різними актами законодавства. Все залежить від того, яке підприємство створюється, а також якою буде його організаційно-правова форма.

Якщо це промислове виробництво, підготовка і розробка проектів установчих документів регламентується Господарським Кодексом, законодавством про підприємництво, багатьма іншими законами та підзаконними актами. Для товариств з обмеженою відповідальністю необхідно враховувати також положення законодавчих актів про господарські товариства.

При підготовці проектів установчих документів потрібно пам’ятати, що є маса нюансів в наших законах. Якщо упустити якісь їхні положення, які не відобразити їх в документації, це може відбитися на діяльності підприємства, фірми або філій в майбутньому.

Тому краще всього звернутися до досвідченим юристам, які допоможуть підготувати всі папери, уточнять перелік необхідних для реєстрації документів. Адже в акти законодавства про реєстрацію юридичних осіб часто вносяться зміни, які не завжди можуть бути вчасно помічені.

Наприклад, потрібно розширити виробництво, а значить, зареєструвати філія підприємства або представництво. В цьому випадку документація і вся процедура реєстрації докорінно відрізняються від порядку реєстрації самого підприємства.

Установчі документи філії: як підготувати

Порядок підготовки документів для реєстрації дочірнього підприємства, філії, представництва регламентований українськими законами. Перш за все філія, на відміну від головного підприємства, не є самостійною юридичною особою, тому при відкритті його прийнятий інший порядок, ніж при реєстрації безпосередньо самого підприємства.

Порядок підготовки до відкриття філії містить кілька етапів, перш за все потрібно:

  1. Прийняти рішення про відкриття філії, це робить орган управління або власник підприємства.
  2. Придумати і затвердити його назву (із зазначенням приналежності головному підприємству).
  3. Розробити положення для філії, визначити, які завдання будуть на нього покладені, які функції він буде виконувати.
  4. Підібрати кандидатуру керівника (директора).
  5. Підготувати пакет документів для реєстрації в різних органах (податкової інспекції, органах соцстрахування, статистичному управлінні і т. д.)
  6. Виконати реєстрацію філії у відповідних органах, державних установах, отримати необхідні довідки і т. д.

Часто при реєстрації філії виникають непередбачені ситуації, пов’язані з недостатньо добре підготовленими документами, які потрібно буде переробляти, інакше реєстрація затягнеться на невизначений термін. Цього можна уникнути, якщо за справу візьмуться професіонали-юристи, які вже допомогли зареєструвати сотні підприємств, філій, представництв, у тому числі і за кордоном.

Правовий супровід реєстрації та придбання

Адвокатське бюро «Соболь і партнери» забезпечить правовий супровід, якщо вам потрібно внести зміни в установчі документи. Або, наприклад, провести реєстрацію філії (в тому числі в іншому місті).

Після підготовки і проведення всіх дій по реєстрації, ви оперативно отримаєте повний пакет документації. І вже відкритий філіал вашого юридичної особи може починати свою діяльність. Ми підготуємо всі, що вимагає законодавство в цьому випадку, всі необхідні для роботи документи. В тому числі такі як:

  • Положення про новостворене філії підприємства
  • Виписка з єдиного держреєстру (ЄДРПОУ) про зареєстроване філії юридичної особи
  • Довідка про постановку на облік у всіх інстанціях, установах
  • Печатка.

Крім відкриття філій, не можна не оцінити допомогу юристів і в процесі придбання основних фондів. Особливо важливо забезпечити правовий супровід придбань при покупці дорогої нерухомості. Як відомо, саме в цій сфері багато зловживань і порушень. Не варто ризикувати, намагаючись обійтися без допомоги фахівців.

Виникла необхідність підготувати установчі документи – Адвокатське бюро «Соболь і партнери» оперативно виконає цю роботу. А також забезпечить гідне правовий супровід, підбере пакет необхідної документації.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: