Малый бизнес

Для власників малого бізнесу

Малий бізнес

Людина задоволений законами, які керують його повсякденним життям. Вони інтуїтивно зрозумілі, що дозволяє йому про них мало замислюватися. Але бізнес-закон (малий бізнес) має свої відмінності. Хоча більшість людей не розвиваються, навіть знаючи про те, як застосувати свої знання на практиці.

З бізнесом все набагато складніше і менш інтуїтивно зрозуміліше, ніж з законами, з якими люди мають справу кожен день. Ось чому так важливо отримати юридичну консультацію для малого бізнесу у того, хто володіє відповідною кваліфікацією.

Абсолютна угода

Основний постулат договірного права є досить важливим для того, хто веде свій власний бізнес. Основна передумова всіх контрактів полягає в тому, що зобов’язує контракту бути не може, якщо немає абсолютного угоди. Іншими словами, обидві сторони зобов’язані мати загальне уявлення про умови договору. А також погоджуватися на їх дотримання. Коли існує неоднозначне тлумачення умов договору, при його виконанні виникають проблеми.

Вам слід мати уявлення про те, що ви підписуєте. А також про те, на що погоджуєтеся. Хоча інформація про контрактні формальності, знайдена в Інтернеті, може принести користь, краще вдатися до співбесіди в присутності адвокатів кожного з учасників. Переконавшись, що ви вивчили контракт і згодні з його умовами, можете бути впевненим в уникнення потенційних розбіжностей і дорогих судових розглядів в майбутньому.

Письмові договори проти усних договорів

Ви здивуєтеся, дізнавшись, що усні контракти мають юридичну силу. Але мають вони її чисто технічно. Найчастіше неможливо визначити, хто і на що погодився, коли єдиним доказом є тільки ваше слово. Але це не обов’язково означає те, що такий договір вважається недійсним. Існують певні типи договорів, які повинні бути написані для визнання їх дійсними. До них належать такі:

  • контракти на продаж нерухомості;
  • контракти на продаж товарів на певну суму;
  • і контракти, які не можуть бути виконані менш ніж за один рік.

Більшість адвокатів погодяться в тому, що деколи краще зайнятися ретельним вивченням незначних деталей, щоб уникнути плутанини в подальшому.

Захист прав інтелектуальної власності

Без патенту, авторського права або товарного знака у вас практично немає можливості звернутися за допомогою в разі “крадіжки” вашого логотипу, фірмового знака або найменування. Особливо вразливі перед проблемами інтелектуальної власності технологічні компанії та організації, що займаються електронною комерцією.

Закони про патенти, авторські права, а також товарні знаки захищають інтелектуальну власність діючого бізнесу, унікальну креативність і брендинг. Адвокати малого бізнесу говорять про те, що організувати захист інтелектуальної власності легше, ніж оскаржувати несправедливе використання після факту “крадіжки”.

Закон про інтелектуальну власність за своєю суттю складний. Якщо ви зацікавлені в організації захисту інтелектуальної власності діючої компанії, проконсультуйтеся зі спеціалізованим адвокатом. Він допоможе вам з’ясувати, чи є у вашого бізнесу активи, які вимагають формальної захисту.

Значення політики конфіденційності

Важливо, щоб всі компанії розробили офіційну політику конфіденційності для захисту даних своїх клієнтів і демографічної інформації. У цьому конкретному випадку мова йде про адреси електронної пошти, домашні адреси, демографічних даних. Та іншої конфіденційної інформації. Деякі компанії передають або продають ці дані іншим компаніям. Якщо ваша компанія ділиться цією інформацією з іншими, ви за законом зобов’язані офіційно розкрити цей факт своїм клієнтам за допомогою чіткої політики конфіденційності.

Захист цінної інформації

Однією з серйозних юридичних проблем, яка все частіше стає предметом обговорення в новинах, є проблема кіберзлочинності і витоку корпоративних даних. Жертвами злому даних стають навіть транснаціональні корпорації. У вашого малого бізнесу є юридичне зобов’язання захищати особисту кібер-інформацію як клієнтів, так і персоналу. Поточні антивірусні заходи і програмне забезпечення безпеки сприяють ефективному захисту цінної інформації від крадіжки.

Також важливо зробити резервну копію паперових файлів на випадок крадіжки, пожежі або іншої катастрофи. Бізнес-експерти рекомендують створювати резервні копії всіх критично важливих файлів і зберігати їх поза офісом підприємства.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери» – Малий бізнес

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: