КАСКО

КАСКО: основні переваги та правила вибору поліса

КАСКО

На відміну від ОСАГО, КАСКО – це не обов’язкова, а добровільна система страхування автотранспортних засобів. Однак в сучасних реаліях вона часто виявляється не менш необхідною і більш корисною для автомобілістів, ніж обов’язкова страховка. Спробуємо розібратися, якими перевагами володіє КАСКО, і яким нюансам слід приділяти особливу увагу при укладанні договору зі страховиком.

Переваги КАСКО

Поліс КАСКО передбачає захист автовласників від широкого спектра ризиків. У цей список входять:

 • будь-які пошкодження транспортного засобу (в тому числі ті, які сталися з вини самого водія або третіх осіб);
 • викрадення машини;
 • повне знищення автомобіля;
 • пошкодження додаткового обладнання;
 • отримання водієм або пасажирами травм в результаті ДТП.

Крім цього, держателю полісу може бути надано право на отримання цілого комплексу додаткових послуг. Так, власник авто може розраховувати на технічну допомогу при несподіваних поломки, отримання правових консультацій у аварійного комісара при оформленні всіх необхідних документів та ін.

Особливості вибору поліса при страхуванні КАСКО

Існує ряд критеріїв, на які слід орієнтуватися при виборі поліса КАСКО. Найважливішими з них вважаються:

 • Обсяг ризиків, що покриваються страховкою. Чи не страхуються тільки ті ризики, які можуть виникнути в результаті порушення водієм чинного законодавства країни (наприклад, водіння в нетверезому вигляді).
 • Вартість страхування. Страхові компанії пропонують безліч програм, які передбачають зниження тарифів, надання знижок і пільг для різних категорій страхувальників.
 • Перелік ремонтних організацій, що займаються відновленням застрахованих автомобілів після аварій. Власникам нових машин слід вибирати програми страхування, що передбачають ремонт авто у офіційних дилерів. Власникам транспортних засобів, випущених понад 2 роки тому, рекомендується вибирати ті поліси, які гарантують, що після аварії автомобіль буде відновлюватися на СТО страховика.
 • Наявність або відсутність франшизи, тобто, що не підлягає відшкодуванню частини страхової премії. Ця частина платежу вноситься в касу страховика тільки в тих випадках, якщо настає страховий випадок. Поліси з франшизою коштують значно дешевше стандартних.
 • Можливість оформлення всіх необхідних документів в онлайн-режимі. Багато страхових компаній надають страхувальникам можливість придбати поліс, не виходячи з дому.
 • Тип страхування. Існує два різновиди страховок: агрегатна і неагрегатна. При агрегатному страхування кожна виплата, отримана страхувальником, зменшує страхову суму. При неагрегатною страховці частота і кількість страхових випадків не впливають на страхову суму, зазначену в полісі.
 • Наявність додаткових пропозицій. Окремі страховики пропонують страхувальникам включити в поліс незвичайні для КАСКО ризики (наприклад, пошкодження шин) за спеціальними програмами.
 • Використання мобільних можливостей. Багато страхових компаній пропонують клієнтам зареєструватися на спеціальних порталах або завантажити додатки, за допомогою яких власники можуть отримувати необхідні консультації, оформляти поліси, подавати заявки про настання страхових випадків та ін.

При виборі страховика особливу увагу слід приділяти співвідношенню між обсягами виплат, вироблених на адресу страхувальників, і кількістю відмов в задоволенні запитів, що надходять від власників авто. Страхову компанію, не виконуючу свої зобов’язання своєчасно та в повному обсязі, не можна розглядати, як надійного партнера.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: