Таможенные споры

Митні суперечки та їх вирішення

Митні суперечки

Митні суперечки – не рідкість в бізнес-середовищі, якщо підприємництво пов’язане із зовнішньоекономічною діяльністю, в тому числі з переміщенням вантажів через митницю. Часто доводиться розбиратися з великою кількістю документів, і неточності в їх оформленні, незнання законів може обернутися значними збитками, а то і конфіскацією товарів і вантажів.

При проблемах такого роду звертаються до юристів, що спеціалізуються на митному законодавстві. Сотні подібних справ вже виграні адвокатами бюро «Соболь і партнери».

Митне законодавство

В Україні вже неодноразово робилися спроби реформувати митну справу, але результат поки що не досягнуто. Спростити взаємини держави і бізнес-структур при переміщенні товарів через кордон виявилося непростим завданням. Найчастіше джерелом виникнення спірних ситуацій є так званий людський фактор, а саме: занадто «вільне», а то й в корені неправильне трактування і застосування законів, інструкцій. Митники не завжди можуть мати рацію на 100 відсотків, і виграні підприємцями справи (до речі, за допомогою наших адвокатів) красномовно свідчать про це.

Які ж можуть виникнути проблеми на митниці при оформленні та переміщенні вантажів через кордон?

Митні суперечки і їх види

Спори і конфліктні ситуації, пов’язані з митницею, умовно поділяються на такі види:

 • Адміністративні – найчастіше це справи, які характеризуються не завжди правомірним накладенням адмінсанкцій, а також різних штрафів. Наприклад, коли штраф накладають співробітники митниці в результаті перегляду присвоєного коду декларованого товару. Так можуть порахувати (без підстав до того ж), що товар повинен бути віднесений до категорії, для якої передбачена велика ставка ввізного мита. Іноді митні суперечки доходять не тільки до штрафів, а й конфіскації товарів або їх арешту.
 • Комерційні – категорія ситуацій, яка зустрічається найчастіше. І прямо впливає на діяльність підприємств і підприємців, нерідко завдаючи їм значної шкоди. Крім помилок при нарахуванні мит, не завжди коректні дії службовців митниці можуть перешкоджати отриманню належних при перевезенні певних товарів пільг.
 • Налоговие – нерідко зустрічаються конфлікти, пов’язані з «дірками» в податковому законодавстві. Наприклад, часто має місце неадекватне нарахування податку на додану вартість. Але і маса інших подібних непорозумінь, що призводять до незапланованих втрат і збитків.

Митні суперечки, шляхи вирішення

Існує два основних шляхи вирішення проблем, пов’язаних з митними спорами:

 1. Досудове. Для цього потрібно грамотно скласти і подати скаргу до вищих митні органи, щоб оскаржити неправомірні дії службовців конкретної митниці. При цьому допомога адвоката буде дуже до речі. Потрібно укластися в термін до 3 місяців з моменту порушення права фірми або бізнесмена. Без судових розглядів, природно, питання можна вирішити швидше. До того ж не потрібно витрачатися на судові витрати, мита, чекати місяцями судових засідань і прийняття рішення.
 2. Звернення до суду. Не завжди конфлікти на митниці вдається залагодити без суду. За допомогою кваліфікованих юристів можна підготувати пакет документів з доказовою базою, скласти позов і гідно захистити свої права.

Як правило, процеси митного розслідування мають властивість тягнутися як мінімум кілька місяців, а то і рік, два. Часто дуже довго можуть тривати слухання в арбітражному суді. В такому випадку не завжди достатньо окремих консультацій адвоката.

Найкращий вихід – звернутися до адвокатського бюро «Соболь і партнери», яке забезпечить юридичний супровід, як то кажуть, від А до Я.

Юридичний супровід при вирішенні митних спорів

Перш за все, потрібно укласти договір на надання послуг.

Юридичний супровід включає в себе:

 • збір та оформлення всіх необхідних документів, подання позовної заяви;
 • визначення лінії поведінки, а також вироблення потрібної для справи позиції клієнта, тактики захисту інтересів, розробленої спільно з адвокатом;
 • забезпечення представництва в адміністративних органах, а також в судових інстанціях.

Порядок дій адвоката при вирішенні митного спору:

 1. Після ознайомлення з документами справи адвокат дає оцінку перспектив зазначеного спору.
 2. Вивчивши матеріали, визначає спосіб захисту порушеного права клієнта.
 3. Далі йде підготовка необхідної документації.
 4. Крім збору інформації, адвокат займеться, якщо знадобиться, витребуванням доказів, в т. ч. І через суд.
 5. Адвокат бере участь в процесі розгляду справи у вищому органі митниці, а також в судах.
 6. Займається підготовкою документів, якщо знадобиться, в процесі оскарження рішення суду.

Якщо вирішувати митні суперечки, незважаючи ні на що, доведеться, звертайтеся в наше адвокатське бюро, яка завжди готова прийти на допомогу.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: