Обжаловать постановление 

Як оскаржити постанову суду

Оскаржити постанову суду

Оскаржити постанову суду доводиться досить часто. Випадки, коли будь-яка зі сторін не задоволена винесеним вердиктом, зустрічаються повсюдно. Добре, що постанова суду не відразу вступає в силу, законодавством передбачено певний час для оскарження таких рішень. Крім того, залагодити конфлікти в перевантажених справами судах все складніше, і участь адвоката в процесі апеляції і касації стає обов’язковим відповідно до українського законодавства.

У кого є право оскаржити постанову суду?

Судові акти судів першої інстанції (міських, районних та інших) можна оскаржити, адже помилки – не рідкість. Більше того, оскаржувати можна іноді і рішення Верховного Суду.

Зацікавлені в зміні судової постанови особи можуть скористатися своїм законним правом і подати апеляцію. Головне, пам’ятати про терміни, що відводяться на подачу позову, щоб не пропустити їх.

Українські закони забезпечують рівне право на оскарження рішень судів для всіх учасників процесу. Зі скаргою може звернутися:

 • позивач, якому не вдалося виграти суд;
 • відповідач, що залишився не задоволеним прийнятим рішенням і вважає його несправедливим;
 • третя особа – якщо постановою суду порушені його інтереси і права.

В які терміни можна оскаржити судове рішення?

Протягом 10 днів після того, як винесено рішення по справі, можна подати скаргу в апеляційний суд, якщо з яких-небудь причин вердикт не відповідає очікуваному і не влаштовує одну зі сторін процесу. Якщо суд проходив без вашої участі, то обчислення строків ведеться від дня, коли було офіційно вручено постанову.
Терміни, відведені на оскарження рішень судів, можуть відрізнятися. Все залежить від виду судочинства. Терміни подачі апеляцій встановлені в залежності від справ: для цивільних і кримінальних справ – 30 днів, а для господарських справ спочатку було встановлено термін 20 днів.

У нашому законодавстві постійно відбуваються зміни, в тому числі з’являються доповнення до діючих норм, і це стосується також строків оскарження судових рішень.

Адвокати бюро «Соболь і партнери» полягає у щоденному стеженні за всіма змінами в законодавчій базі та постійно в курсі всіх нововведень, тому допомога в різних справах, пов’язаних з апеляцією, завжди готові надати на гідному рівні.

Бувають ситуації, коли з яких-небудь причин були пропущені терміни для подачі апеляції. У цьому випадку без юридичної допомоги важко обійтися, адже необхідний великий досвід і знання, щоб довести із залученням фактів, що причини ці поважні. А зробити це часом не просто, потрібно вміти застосовувати знання законів на практиці і знайти потрібні вагомі аргументи, до того ж підтверджені документально.

Аргументи для подачі апеляції

Оскаржити постанову суду першої інстанції, подавши апеляцію, можна при наявності таких причин, що викликали незадоволення результатом справи:

 1. Рішення прийнято з порушенням певних норм законодавства.
 2. Вимоги задоволені не повністю.
 3. Некоректне трактування і застосування законів.
 4. Має місце ігнорування деяких фактів і доказів, важливих для справи.
 5. Чи не вдалося правильно оцінити, встановити і врахувати всі обставини справи.

Якщо подана апеляція, цілком ймовірно, що не все втрачено, є надія на перегляд неправильного постанови. При грамотному підході рішення може бути кардинально змінено, і в здавалося б нещодавно безнадійної ситуації суд можна виграти. Рішення судів першої інстанції може бути переглянуто за наявності вагомих аргументів в апеляційному, а також, якщо потрібно, і в касаційному порядку.

Особливості оскарження постанови суду

Щоб отримати очікуваний результат, насамперед потрібно подбати про грамотному складанні позовної заяви. Всебічно вивчивши матеріали і знайшовши вагомі причини для перегляду справи, адвокат готує все необхідне для звернення зі скаргою до апеляційного суду. Позовні заяви пишуться по певній формі і обов’язково містять такі дані:

 • відомості про суд, куди подається позов і персональні дані звернувся зі скаргою особи;
 • дані відповідача, третіх сторін та інших учасників процесу;
 • перерахування конкретних причин, які привели до звернення за апеляцією;
 • пакет документів, які додаються справі, їх повний перелік;
  документи, що свідчать про сплату судового збору.

Якщо скарга подається не особисто, а через довірену особу, то потрібно додати документи, що підтверджують всі його повноваження.

Процеси оскарження рішень суду в касаційному та апеляційному порядку в цілому не дуже відрізняються, хоча є нюанси і деякі особливості.

Знадобилося оскаржити постанову суду – звертайтеся до адвокатського бюро «Соболь і партнери», шанси на успіх зростуть багаторазово!

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: