Жилищные споры

Житлові спори і їх дозвіл

Житлові спори

Житлові спори виникають досить часто. На жаль, не всі учасники конфлікту можуть правильно оцінити складність і непередбачуваність подібних справ. Іноді на перший погляд проста ситуація з житлом може перерости в заплутану справу, що часом без суду не обійтися. Тому краще не пускати все на самоплив, а вчасно звернутися до юристів за консультацією.

Житлові питання і українське законодавство

У нашій країні житлове право регулюється Житловим Кодексом, який прийнятий ще в 1983 році (з наступними змінами) та застосовується в частині, що не суперечить українським законам. Не втратити чергові зміни в законодавчих актах і правильно застосувати діючі закони і підзаконні акти можуть знають юристи адвокатського бюро «Соболь і партнери», що мають великий досвід не тільки в цивільних справах, але і в суміжних галузях права. Своєчасне звернення за допомогою до фахівців гарантує успішне вирішення багатьох конфліктних ситуацій. Часто рішення отримати кваліфіковану консультацію адвоката у цивільних справах допоможе успішно і вчасно завершити конфлікт, не доводячи справу до суду і часом великих матеріальних втрат.

Житлові спори і їх варіанти

Питання, пов’язані з житлом, виникають не тільки у фізичних осіб. Часто сторонами конфлікту виступають державні, приватні, кооперативні підприємства, а також різні установи та організації. Нерідко виникають проблеми у забудовників з представниками місцевої влади, зазвичай при виділенні житла в будинках, зведених за пайової участі та використання бюджетних коштів.

Найпоширеніші ситуації:

 • купівля або продаж нерухомості – будинки, квартири, дачі або земельної ділянки;
 • житлові спори при вступі в спадщину;
 • оформлення прав на квартиру, будинок, на частину будинку або кімнату;
 • приватизація житла;
 • питання, пов’язані з орендою житла, з оплатою комунальних послуг;
 • встановлення правил користування приміщенням;
 • захист прав дітей або недієздатних членів суспільства при виникненні житлових спорів;
 • визнання недійсними укладених раніше договорів і угод.

Це тільки частина всіх можливих питань, які виникають і можуть вирішуватися юристами цілком успішно при своєчасному зверненні.

Допомога при вирішенні житлових питань

Житло коштує нечуваних грошей, і існує багато випадків, коли людина залишається без своїх квадратних метрів, недооцінивши ситуацію або неправильно діючи при оформленні документів. Якщо є питання і непорозуміння, пов’язані з житлом, головне вчасно отримати консультацію фахівця, що володіє всіма тонкощами і нюансами житлового законодавства, а також інших галузей права.

При виникненні житлових спорів послуги юриста у цивільних справах, перш за все, включають в себе:

 1. Опитування і вивчення обставин справи, всіх матеріалів, наявних документів.
 2. Вироблення правової позиції у справі, підготовка рекомендацій щодо врегулювання конфлікту (по можливості, на першому етапі – без суду).
 3. Інформування клієнта про різні варіанти розвитку подій при вирішенні житлових спорів.
 4. Участь в переговорах сторін, якщо є потреба в таких.
 5. Підготовка і складання юридичного висновку по справі.

Хороший адвокат після з’ясування деталей бачить перспективи справи, тому потрібно максимально докладно відповідати на всі його питання, не приховувати деталі, які можуть мати вплив на хід справи.

Після консультації рекомендується укласти договір на надання юридичних послуг.

Можна обмежитися разової консультацією, якщо питання не складний. При необхідності в одних випадках замовляють повний юридичний супровід, в інших досить буде забезпечити разовий виїзд юриста. У більшості випадків потрібна кваліфікована допомога при складанні позовної заяви – від цього часто залежить подальший хід справи.

Адвокат

У судах зазвичай знаходиться величезна кількість справ, пов’язаних з житлом і нашим недосконалим житловим законодавством. Більшості клієнтів, які потрапили в серйозні конфліктні ситуації, потрібна допомога безпосередньо в суді. Часом не обов’язково бути присутнім особисто. Кращий вихід – довірити ведення справ грамотному адвокату. Його допомога при складанні документації і вміння оперувати фактами може виявитися вирішальною при прийнятті судом очікуваного клієнтом позитивного рішення.

Цивільні спори, в тому числі і житлові, найкраще залагодить фахівець, який має багатий досвід і щодня вирішує подібні питання. Саме такі професіонали працюють в адвокатському бюро «Соболь і партнери».

Житлові спори можуть тягнутися роками, і чим раніше за справу візьмуться досвідчені юристи та адвокати, тим менше буде морального і матеріального збитку для фігурантів спору.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: