Что делать при ДТП

Що робити при ДТП з постраждалими

Що робити при ДТП

Статистка говорить, що вірогідність постраждати або загинути в дорожньо-транспортній пригоді набагато вище, ніж в авіакатастрофі. Закон говорить, що автомобіль це джерело підвищеної небезпеки. А значить до водія пред’являються більш серйозні вимоги, ніж до пішоходу.

Але далеко не завжди водій може бути винен. У практиці є безліч випадків, коли, наприклад, пішохід сам кинувся під автомобіль. І водієві тепер необхідно доводити свою невинність. Або якщо аварія відбулася не з пішоходом, а з іншим автомобілем, то учасники ДТП можуть почати спотворювати події, щоб зняти з себе провину. І перекласти її на когось іншого, може бути і на вас.

Також можна зіткнутися з прикладами корупції. І в разі зацікавленості або не компетенція співробітників поліції, які повинні розбиратися в те, що трапилося. Якщо в результаті ДТП комусь заподіяно тяжкий вид здоров’я або настане смерть, то це однозначно кримінальну справу.

Кількість людей, які звертаються за допомогою до адвокатів, щоб довести свою невинність, на сьогоднішній день дуже багато. Що дозволяє зробити висновок. Що зі справедливим і всебічному розглядом справи в цій сфері далеко не все так гладко як хотілося б. У статті поговоримо про те, як вести себе при ДТП з постраждалими.

Що робити при ДТП з постраждалими

  1. На місці аварії ніяких свідчень не давати. Постарайтеся по менше розповідайте про ДТП, а також не роїться про його причини. Пояснивши, що вам погано і скористатися правом, передбаченим статтею 51. Необхідно це для того, щоб не упустити деталі або, навпаки, не наговорити зайвого. І, звичайно, для того, щоб проконсультуватися з фахівцями. Вас так чи інакше будуть викликати на допит. І тоді ви будете мати можливість підготуватися і дати свідчення в менш стресовій обстановці, ніж місце ДТП.
  2. Якщо на місці ДТП присутні очевидці події, необхідно записати їх дані.
  3. Зараз, можливо, багато хто здивується, але якщо автомобіль обладнаний відеореєстратором, то його потрібно зняти і прибрати. По-перше, потрібно це для того, щоб в спокійній обстановці подивитися і оцінити відео. Краще спільно з фахівцем. По-друге, так буде надійніше. Відео нікуди не дінеться, не загубиться і таємничим чином не зникне з матеріалів справи. І ви зможете його уявити, коли це буде потрібно саме вам.
  4. Сфотографувати з усіх боків пошкоджені автомобілі. Ділянка місця ДТП, знаки, розмітку і т.д. Зробити фотографії як загального плану, так і детальні схеми.
  5. Записати телефон потерпілого або його близьких. Ці дані можуть знадобитися після при вирішенні питання про можливе добровільне відшкодування шкоди.

Подальші дії:

  1. Якщо потерпілого доставили в лікарню, то треба туди поїхати самому або відправити когось із ваших близьких, щоб дізнатися про його здоров’я. І дізнатися чи не потрібна допомога, в тому числі і матеріальна. У наш час система охорони здоров’я така, що часом доводиться купувати медикаменти або щось ще. Що необхідно для порятунку життя людини.
  2. Якщо учасник є присутнім при огляді місця події, то він може сфотографувати протокол огляду місця події та схему. Якщо зробити фотографії з якихось причин не виходить, то переписуйте і перемальовувати матеріали. Це дуже потрібні документи.
  3. Щоб зменшити шанси вилучення транспортного засобу, потрібно здійснити евакуацію і місце для його зберігання. Якщо ви не можете це забезпечити, то автомобіль буде поміщений на спецстоянку.
  4. До закінчення розгляду справи автомобіль ремонтувати не можна. Проводитиметься автотехнічна експертиза. І в разі не згоди з її результатами можливо буде призначити повторну або додаткову експертизу.
  5. Після оформлення всіх документів, необхідно зустрітися із адвокатом по ДТП і пропрацювати подальшу позицію. Саме для цього так потрібні копії матеріалів справи, фотографії з місця ДТП і запис відеореєстратора.

На завершення, рекомендуємо без зволікання викликати на місце аварії перевіреного юриста або стресостійкість родича або знайомого. Підтримка людини з холодним розумом буде навіть не зайвим.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: