Спірні питання, що виникають при прийнятті спадщини
Виконати останню волю спадкодавця можна прийнявши його майно за заповітом або за законом. Але не завжди ця процедура проходить спокійно і без всяких перешкод. Спадщина може бути оскаржене в суді найближчими родичами і близькими спадкодавця. Юридична практика показує, що коли виникає спадковий спір, то близькі родичі припиняють нормальні відносини, сваряться, не сприймають компромісів, і звертаються до суду. Ініціатором виступає «обділена» сторона, яка претендує на майно спадкодавця. В цьому випадку вам допоможе адвокат по спадщині.
Приводи і підстави для звернення до суду
Це дуже складна категорія справ, так як судяться між собою найближчі родичі. І в таких питаннях знання одного законодавства мало. На досудовій стадії треба широко використовувати знання психології, уміння переконувати і приходити до компромісу. За допомогою медіації вирішується багато питань. Сторони домовляються про певні поступки по відношенню один до одного. І вирішують свої спадкові питання, не доводячи до розгляду справи по суті.
Приводів і підстав для звернення до суду може бути безліч, але головні з них можна виділити в окремий список:
- спадкодавець склав заповіт внаслідок помилки або обману;
- не усвідомлював своїх дій через хворобу;
- спадкоємець був внесений в заповіт з огляду повної фізичної або психологічної залежності спадкодавця.
Це далеко не повний перелік, коли родичі звертаються до суду. Але і цих питань досить, щоб зрозуміти, якою складною може бути процедура прийняття спадщини. Більш того, вона ускладнюється ще й тим, що весь цей час спадкоємець не може користуватися нерухомістю. Або цінними паперами або грошима, залишеними йому родичем. Участь в судових засіданнях займе багато часу і забере чимало енергії. Так як така категорія справ вимагає проведення цілої низки експертиз, щоб перевірити достовірність викладених фактів. Все це затягує процес прийняття спадщини, тому спірні питання бажано вирішувати в досудовому порядку.
Адвокат по спадщині, допомога адвоката спадкоємцям
Щоб досягти компромісу, мирно вирішити питання без судового рішення, сторонам спору доведеться йти на деякі поступки. Це складно. Але без взаємних дій ситуація сама по собі не вирішиться. А «обділена сторона» не відмовиться від своїх позовних вимог. Тому участь адвоката на стадії врегулювання спору на досудовій стадії є важливим моментом. Знання матеріальних і процесуальних норм права, психології, практичний досвід участі в судах, дозволяє адвокату у спадок обґрунтовувати вимоги сторони у справі або на них заперечувати. Грамотна тактика і перевірена стратегія дає можливість сторонам досягти згоди, примиритися і залишитися в нормальних родинних відносинах.
Якщо мета не досягнута, а суперечка триває, родичі, які не вписані в заповіт, вважають, що воно складено неправильно, то справа розглядається в суді. Тут допомога адвоката також буде незамінна. Оскільки знання законодавства дозволяє правильно його застосовувати в інтересах свого довірителя.
Якщо у вас виникли складні стосунки з родичами, вони намагаються оскаржити прийняття спадщини в суді, то грамотні юристи допоможуть оцінити судову перспективу таких вимог, виробити виграшну стратегію і ефективну тактику, щоб вирішити питання спадкового майна раз і назавжди. Адвокат по спадщині може використовувати свої права, передбачені чинним законодавством, щоб діяти в інтересах клієнта, домагаючись справедливого і законного рішення суду.