Передача невижимости

4 способи передачі нерухомості

У статті детально розписані всі способи передачі нерухомості від одного власника до іншого. У чому відмінність заповіту у спадок від дарування, чому для літніх людей краще рента і т. Д.

Передача нерухомості

Часто виникає необхідність передачі житла новому власнику. Їм може бути абсолютно будь-який громадянин. Але оскільки часто-густо майно успадковується (переходить до нового власника після смерті «господаря»), спочатку варто розглянути цей окремий випадок.

Спадкування нерухомості

Право успадкування майна настає в разі:

  • згадки в заповіті;
  • підписання спадкового договору;
  • існування родинного зв’язку;
  • наявності законних претензій до частини спадщини.

Заповіт

Цей старий спосіб щодо зручний заповідача: складається документ, який не обмежує прижиттєвих прав. Правда, він і не дає гарантій, що все «добро» отримає тільки обраний наследователь. Частина майна за законом дістанеться непрацездатним і неповнолітнім родичам. Можуть знайтися й інші люди, які мають право на обов’язкову частку спадщини.

Послуги нотаріуса обійдуться «автору» недешево, але спадкоємці витратяться ще більше: найближчі родичі «викладуть» 0,3% від вартості заповіданого, далекі – в 2 рази більше. При цьому точно знати, чи отримає хтось що-небудь неможливо: переписувати заповіт можна скільки завгодно раз.

Спадковий договір

Цей спосіб успадкування відносно молодий і вигідно відрізняється визначеністю. Він враховує інтереси всіх сторін і гарантує виконання ними встановлених зобов’язань. Але отримане таким чином право володіння коштуватиме недешево.
Про можливість отримати спадщину за 2-м останнім причин варто консультуватися з адвокатом в кожній конкретній справі.

Реєстрація спадщини

Яким би шляхом людина не отримав спадок, воно обов’язково реєструється. Для цього, не пізніше півроку від дня смерті заповідача, маючи на руках відповідне свідоцтво, потрібно відвідати нотаріуса за місцем проживання заповідача.
Зрозуміло, що ці послуги не безкоштовні. Платіж, в залежності від умов отримання нерухомості, буде коливатися значно, до тис. Грн.

Інші способи зміни «господаря» нерухомості

Нерухомість не обов’язково успадковується. Вона може змінювати власника наступним чином:

  • по дарчим;
  • підписанням довічної ренти;
  • угодою купівлі-продажу.

Дарча

Цей спосіб – древній як світ. Він досить простий і дешевий в оформленні для власника. Якщо документ оформляє єдиний власник, то завіряти нотаріально його не потрібно, достатньо реєстрації паперового носія в Державному реєстрі. Тут потрібно сплата держмита і, якщо мова йде про будинок, оплата за землю. Всі разом складе суму близько 2000-4000 грн.

Але є одне велике «АЛЕ»: після підписання паперів колишній власник вже не має ніяких прав на житло.
Юридично новий власник може виставити його за двері: етичні норми в такій ситуації, на жаль, дають збій. Фінансово процедура теж виглядає привабливо: 13% від суми оцінки житла сплачує у вигляді ПДФО тільки близька рідня.

Довічна рента

Цей вид передачі майна є більш безпечним для власника і часто буває хорошим виходом для людей похилого віку, обмежених в засобах. Майбутній власник майна, яке переходить до нього після смерті нинішнього, довічно виплачує того певну суму.
Крім послуг нотаріуса (договір обов’язково їм завіряється), тут сплачується солідна держмито: 0,5% від суми оцінки житла можуть досягати пари десятків тисяч гривень.

Купівля-продаж

Такий договір, звичайний при покупці житла, часто використовується і для його передачі. А в якості ринкової вартості, прийнятої в цьому випадку, для здешевлення угоди використовують занижену договірну ціну. Однак слід пам’ятати, що заниження її на 20% і більше від суми кадастру, може викликати в покупця. Податкова може оскаржити продаж і нарахувати 13% податку від додаткової вигоди.

Кожен метод передачі нерухомості хороший по-своєму. Все залежить від «сторони барикади», термінів, грошових ресурсів і переслідуваних цілей.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: