Административная ответственность граждан за нарушение общественного порядка

Адміністративна відповідальність громадян

Адміністративна відповідальність громадян за порушення громадського порядку

Багато людей, роблячи ті чи інші вчинки, навіть не здогадуються, що за деякі дії можуть бути піддані адміністративному покаранню у вигляді штрафу або адміністративного арешту. Також деякі громадяни не розуміють, де саме ця грань, яку не можна переступати, а де, співробітники поліції, користуючись неграмотністю людини, залучають його до адміністративної відповідальності.

Знаходження в громадському місці в стані алкогольного сп’яніння

Часто відбуваються ситуації, коли напідпитку людина повертається з родючого закладу або гостей додому, але його зупиняють поліцейські і складають протокол, так як той перебуває на вулиці в п’яному вигляді. У багатьох подібних ситуаціях, дії співробітників поліції є необґрунтованими, оскільки для залучення людини за цією статтею, необхідно, щоб були супутні ознаки, які в купе утворюють склад адміністративного правопорушення. До таких ознак можна віднести:

  • Людина повинна погано орієнтуватися на місцевості. У даній ситуації, підпилий людина віддаляється з вулиці, щоб не стати жертвою більш тяжкого злочину, вчиненого щодо нього самого. Це профілактичні заходи.
  • Створення небезпеки свого життя і свого здоров’я. Дана міра застосовується до тих, хто ходить в нетверезому вигляді по проїжджій частині, по небезпечних місцях вулиць.
  • Людина повинна своїм зовнішнім виглядом ображати людську гідність сторонніх людей. Порвана або брудний одяг, неохайний вигляд, включаються до складу адміністративного правопорушення даної статті.

Наявність одного з вищевказаних пунктів дають право скласти протокол на людину, яка зупинений співробітниками поліції в громадському місці. Якщо людина вселяє довіру і обіцяє заплатити штраф, то в якості покарання на місці виноситься штраф. В іншому випадку до рішення суду, порушник може бути поміщений в камеру, для адміністративно затриманих.

Але, в разі, якщо підпилий громадянин, направляється із закладу додому по тротуару, одягнений зовні акуратно, нікого не чіпає, то складання даного протоколу буде вважатися незаконним. Затриманий громадянин має право звернутися до суду зі скаргою. У даній ситуації протокол буде вважатися недійсним, а до недбайливих співробітників візьмуться заходи дисциплінарного характеру.

Дрібне викрадення

З відкриттям магазинів самообслуговування, у деяких людей з’явилася спокуса пронести товар мимо каси і не оплатити його. Якщо сума викраденого майна не перевищує 1000 гривень, то при встановленні особи, той буде притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною 1. При сумі збитку понад 1000 гривень, але менш 2500 гривень, застосовується друга частина. Сума, що перевищує 2500 гривень, автоматично веде до порушення кримінальної справи по крадіжці. Якщо злодюжка протягом одного року попався вдруге за подібне правопорушення, то також порушується кримінальна справа.

Всі матеріали адміністративних правопорушень розглядає адміністративний суд. Покарання може загрожувати від адміністративного штрафу, до арешту на кілька діб. Деякі неповнолітні особи, користуючись тим, що не досягають віку для притягнення до відповідальності, здійснюють розкрадання товарів кожен день. У даній ситуації, якщо дитина встановлений, до адміністративної відповідальності притягуються його батьки, дитина ставиться на облік. Також можуть поставити на облік і всю родину, як неблагополучну. Перспектива отримання хорошої роботи при досягненні повноліття дитини наближається до нуля. При чергових фактах розкрадання чужого майна, якщо особа невстановлена, насамперед перевіряються всі особи, які перебувають на обліку.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: