Права и обязанности адвоката

Права і обов’язки адвоката

Права і обов’язки адвоката, а також повноваження розписані в Законодавстві України, в законі про “Адвокатуру та адвокатську діяльність”. Оскільки адвокат – безпосередній учасник кримінального, адміністративного або цивільного процесу, цей закон захищає не тільки його інтереси, а й інтереси довірителя. Для здійснення адвокатської діяльності, фахівець повинен мати відповідний ордер або працювати за дорученням від довірителя.

Які права і обов’язки адвоката?

Якими правами володіє адвокат?

 • Відправляти запити в державні та приватні організації для отримання документів і свідчень справи. Йому не можуть не надати потрібних паперів. Терміни передачі довідок обумовлені в законодавстві.
 • Адвокат може допитувати людей, чиї відомості можуть допомогти поточному справі, за їх згодою, і використовувати отриману інформацію в суді.
 • Він має право збирати інформацію, документи і матеріальні речі, які можуть послужити доказами в суді.
 • Він може залучати до роботи сторонніх фахівців за домовленістю для надання допомоги по поточному справі.
 • Йому дозволено здійснювати візити до довірителя, в тому числі, що знаходиться під вартою. Йому не можуть відмовити в приватності бесіди або обмежити кількість і тривалість відвідувань.
 • Він може записувати на папір або електронний носій будь-яку інформацію, що стосується поточного справи, за умови дотримання адвокатської таємниці.
 • Вчиняти будь-які дії з надання допомоги і захисту довірителя, які не суперечать законам України.

Заборони в адвокатській діяльності

 1. Адвокату заборонено виконувати будь-які доручення від клієнта, якщо він впевнений, що вони не є законними.
 2. Адвокат не може виконувати доручення від довірителя, якщо:
  1. він має особистий інтерес в цій справі;
  2. є учасником цієї справи. Наприклад, працював в якості судді, арбітра, посередника, прокурора, перекладача і т. д. Або якщо він є посадовою особою, яка відповідає за результат цієї справи.
  3. є родичем людини, яка проводить або бере участь в розслідуванні цієї справи.
  4. надає юридичну допомогу іншому клієнту по цій справі, чиї інтереси прямо протилежні.
 3. Він не може займати позицію, яка суперечить бажанням довірителя, якщо тільки мова не йде про самообмові.
 4. Він не повинен робити публічні заяви від імені клієнта, а також розголошувати будь-яку передану інформацію без згоди клієнта.
 5. Адвокат не може брати участь в розслідуванні кримінальної чи іншого злочину, підозрюваного в якому він в даний момент захищає.

Обов’язки адвоката

Головний обов’язок юридичної фахівця – захищати інтереси клієнта в суді, дотримуючись правил і виконуючи роботу чесно. Від нього вимагається дотримуватися етичного і професійного кодексу. Оскільки законодавство часто змінюється, адвокат повинен постійно поповнювати свої знання, підвищувати кваліфікацію з метою надання якісних послуг. Він не може відмовитися захищати клієнта в кримінальній справі, якщо його призначили. Крім того, готується до виходу закон про безкоштовну юридичну допомогу певним верствам населення. Юристи та адвокати будуть зобов’язані дотримуватися його і допомагати громадянам, не беручи плату.

Окремою обов’язком є ​​дотримання адвокатської таємниці. Адвокат не має права розголошувати будь-які відомості, отримані від клієнта. Навіть після судового засідання, його не можуть допитувати за матеріалами справи. Правоохоронні органи можуть проводити обшук в службовому приміщенні юриста лише за рішенням суду. Докази, знайдені за поточним справі в його кабінеті, не можуть бути вилучені, крім тих, які можуть бути знаряддям вбивства.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери» – Права і обов’язки адвоката

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: