Процесуальні документи
Процесуальні документи – це всі документи, які формуються в процесі кримінального або адміністративного судочинства. До них відносяться рішення у справі державних органів і посадових осіб, а також документальне оформлення будь-яких дій в процесі розслідувань злочинів.
Види процесуальних документів
Всі документи даного типу прийнято розділяти на дві групи, згідно їх змістом і призначенням:
- Різного роду протоколи, які фіксують процес розслідування злочину (перевірки правдивості показань, конфіскації речових доказів та інше), т. Е. Все що пов’язано безпосередньо з роботою слідчого та інших процесуальних дій.
- Документальне підтвердження про рішення по конкретному правопорушенню. (Рішення суду або присяжних, Акти звинувачення і інші).
На стадії суду виділяють три види процесуальних документів:
- Вирок. Фактично це рішення про визнання або не визнання провини підозрюваного в скоєнні злочину. Дане рішення може бути прийнято судом будь-якої інстанції.
- Постанова. Це одноосібне будь-яке рішення судді, крім вироку.
- Визначення. Це абсолютно будь-яке рішення, винесене спільно судами всіх інстанцій.
Не завжди підсудні погоджуються з судовим рішенням, особливо по адміністративних порушеннях, тоді у них є тільки один вихід – це подати документи на оскарження. Нижче ми докладно розповімо, як підготувати необхідні документи для цього процесу.
Оскарження процесуальних документів по адміністративній справі
Всі постанови, що стосуються адміністративних справ, можна оскаржити при наявності вагомих причин. Закони України передбачають це право для всіх громадян. Етап оскарження є гарантом законності покарання за адміністративне порушення, яке було присуджено обвинуваченому.
Ця процедура має безліч нюансів, які для людини без юридичної освіти невідомі. Процесуальні документи на стадії перегляду можуть бути оскаржені або опротестовані. І тим, і іншим повинні займатися тільки органи, які в цьому компетентні. При наявності переконливих аргументів для перегляду, необхідно подати скаргу до відповідних інстанцій. Для правильного оформлення всіх документів краще скористатися послугами адвокатського бюро або звернутися до досвідченого юриста, який знає всі правила і вимоги даної процедури.
Однією з вагомих причин і підстав для оскарження є перевищення повноважень посадових осіб, їх дії, що порушують закон і інші подібні ситуації. Оскаржити постанову можна в суді або адміністративному порядку. Існує чіткий перелік інстанцій, які мають законне право це робити.
У разі, якщо суд виніс постанову, то скасувати його або переглянути може тільки вищестоящий орган; якщо постанову видав посадова особа, то скаргу в письмовій формі необхідно направити вищестоящому особі. Після того, як скаргу розглянули, виноситися конкретне рішення. Після вручення цього рішення, закон дає право його оскаржити протягом 10 діб.
Крім, як оскаржити рішення в адміністративній порушення його можна ще опротестувати, щоб це зробити в рамках правового поля необхідно написати заяву встановленого зразка та направити його до відповідної інстанції. Тут теж існують свої «підводні камені», тому краще отримати консультацію юриста та, з його допомогою, домогтися зміни або скасування постанови про адміністративне порушення.
Оскарження рішень податкових служб
Всі рішення, що стосуються податкового законодавства, можуть бути переглянуті в судовому або адміністративному порядку. Приводом для цього є сумніви про вірність нарахованої суми грошових зобов’язань та правомірності прийнятих рішень працівниками податкової служби.
Скарга на перегляд повинна подаватися в письмовому вигляді в інстанцію, яка контролює діяльність даної служби. При необхідності до скарги обов’язково необхідно докласти завірені копії розрахунків та інших документальних доказів, які платник податків вважає за пред’явити. Термін подачі скарги з моменту отримання податкового повідомлення не повинен перевищувати 10 робочих днів.
Процесуальні документи – це справа дуже тонка і для того, щоб з ними розібратися і тим більше оскаржити без проблем необхідно мати, як мінімум вищу юридичну освіту, а як максимум -не один рік практичної діяльності в сфері права.
Бережіть свої нерви і гроші – звертайтеся до фахівців нашої компанії! Ми швидко вирішимо будь-яку вашу проблему і допоможемо відновити справедливість.
Адвокатське бюро «Соболь і партнери»