Взыскание долгов

Стягнення боргів. Як скасувати виконавчий напис нотаріуса

Стягнення боргів

З початку 2020-го з’явився новий вид стягнення за кредитом заборгованостей – це виконавчий напис нотаріуса. Цим способом вже щосили користуються банки, що видають кредити без, в деяких випадках, і заставні кредити до 100000 грн. Це сталося завдяки тому, що в законодавстві України з’явилися деякі зміни, які дозволяють користуватися таким способом стягнення боргів по кредитах.

У чому небезпека для позичальника

Приватний нотаріус, в приватному порядку отримує запит від банку, що видавав вам кредит. Він просто надає копію кредитного договору та якусь довідку про те, що по його компетентну думку, у вас є борг. Нотаріуси не перевіряють ваші суми заборгованостей і банк може «намалювати» будь-яку суму. На підставі цих документів, нотаріус і видає свій документ – це і є виконавчий напис нотаріуса.

Це виконавчий документ, який далі подається в виконавчу службу або передається приватним виконавцям. Також він надається і вам, як боржнику. Найчастіше, його приносить вже виконавча служба і ставить вас перед фактом. Далі відбувається накладення арешту на ваше майно, можливо і накладення заборони на виїзд за кордон та інші дії з боку виконавців. Ви можете дізнатися про все це тоді, коли вже заблокують ваші карти, рахунки, відбудеться арешт і конфіскація.

Що робити позичальникові в цій ситуації

Позичальник домовляється з банком про виплати або про те, щоб банк відкликав з виконавчої служби свій лист і таким чином, зняв всі обмеження, накладені на вас.

Другий варіант вирішення проблеми, ця заява в суд і оспорювання виконавчого напису.

Сьогодні майже 80% таких виконавчих написів скасовуються в наших судах, тому що цей документ (виконавчий напис нотаріуса) досить спірний документ: ну не може нотаріус знати справжній розмір вашої заборгованості і він фіксує в документі те, що йому надає банк. А банківська установа може написати все що завгодно.

У нашій країні такі суми заборгованостей штучно накручуються банками і позичальник може тільки через судове стягнення довести достовірність суми або спростувати те, що написав банк.

Суд виставляє розмір боргу і присуджує його своїм рішенням. У тому випадку, якщо такого не сталося, то виконавчий напис заперечується і скасовується, виконавче провадження закривається. Якщо були введені обмеження, вони скасовуються, повертається все майно і ті гроші, які стягувалися. Такі ж дії відбуваються з тими позичальниками, які оформляли в банку заставний кредит.

Як подати в суд для скасування виконавчого напису нотаріуса

При подачі в суд, слід також подавати клопотання про забезпечення вашого позову шляхом зупинення виконавчого провадження.

Вся проблема в тому, що суд може тривати роками і за цей період, виконавча служба може стягнути з вас все ваше майно. Навіть при виграному вами суді, отримати все назад дуже важко. Ось і подавайте разом з позовом ще і клопотання (разом з копією документа про те, що справа відкрита у виконавчій службі), щоб суд прийняв рішення про зупинку справи у виконавчій службі.

В основному, суд завжди задовольняє такі прохання і виконавчій службі доводиться закривати свої справи. Справа буде закрита і ви спокійно судіться з банком, не переживаючи про те, що заберуть ваше майно.

Звичайно, є ще варіант: ви просто домовляєтеся з самим банком про те, що він відкликає свій лист з виконавчої служби і ніяких дій проти вас, більше не робить.

Ніколи не ігноруйте такі проблеми, завжди намагайтеся оперативно їх вирішувати, адже можна завжди довести свої права. З будь-якої ситуації є вихід. Ви можете дізнатися у будь-якого нотаріуса, чи немає на вас вже оформленої виконавчого напису.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: