Проблемные кредиты

Юридичні послуги по проблемних кредитах

Проблемні кредити

Прострочення по кредиту негативно впливає на репутацію людини. Банківські штрафні санкції за несплачений кредит ростуть, банк вимагає погасити кредитної заборгованості. І дуже навіть часто неприйнятними способами. Для вирішення цього питання (проблемні кредити) краще скористатися послугами юридичної фірми. Завдяки її роботі можливо вирішити проблеми, пов’язані з боргами з позитивним результатом для боржника.

Реструктуризація боргу

Головною метою юриста у справах боржників є досягти домовленості про реструктуризацію боргу. Цей означає зміну умов договору таким чином, щоб боржник зміг виконати зобов’язання, дані банку без зайвого навантаження з фінансів для боржника. Реструктуризацію можна проводити як в банках, так і мікрофінансових організаціях. Єдине і основна умова проведення реструктуризації – кредитор незмінний, міняються тільки умови угоди.

Існує кілька способів реструктуризації:

 • перенесення дати платежу. Випадок, коли банк йде на поступки боржнику і призначає дату оплати заборгованості такою, яка буде прийнятна для позичальника;
 • зменшення процентної ставки. Як правило, банки не йдуть на таку умову, швидше за все, погодяться на такі умови мікрофінансові організації, обґрунтовуючи це важким фінансовим становищем позичальника;
 • перенесення виплати кредиту в бік збільшення. Цей спосіб, завдяки якому розмір щомісячного платежу зменшується, але загальний розмір переплати збільшується;
 • зміна валюти кредиту. Цей спосіб застосовують в тому випадку, якщо кредит був узятий в іноземній валюті.

Послуги юриста в цьому випадку будуть дуже корисні. Суть їх у тому, що завдяки адвокату обґрунтувати перед фінансовою структурою причину проведення структуризації боргом. При цьому вказати, що тільки так боржника зможе виконати свої обов’язки. Для кредитора важливо отримати свої кошти назад нехай навіть в меншому обсязі і пізніше, але не звертатися в судові органи, витрачаючи на це додаткові кошти і час.

Умови для реструктуризації боргу

Якщо кредитору причини здадуться обгрунтованими, він погодиться на такі умови. До таких причин можна віднести:

 • випадок втрати місця роботи позичальника в результаті скорочення або банкрутства організації;
 • група інвалідності або інші захворювання хронічного характеру, наявність яких сприяло зниженню працездатності боржника;
 • народження дитини;
 • втрата рідної людини або тієї особи, що допомагало гасити борг;
 • втрата дорогоцінного майна, що приносило регулярну прибуток позичальника.

Згідно зі статистикою адвокат має більше можливостей, домовиться з керівництвом фінансової структури застосувати спосіб реструктуризації боргу, ніж у самого позичальника.
Якщо виникло прострочення по кредиту, фінансова організація згідно з договором нараховує штрафи і пеню. У разі якщо борг не сплачується і далі, то штрафна заборгованість росте. Варто враховувати, що при погашенні боргу все кошти банк направляє спочатку для погашення штрафних санкцій та вже потім на погашення основного боргу. В результаті цього позичальником може виникнути борг, хоча він і час вносить необхідні платежі.

Навіщо потрібні послуги адвоката

Послуги професійного адвоката в цьому випадку полягають в тому, що він має можливість оскаржити нараховані штрафні санкції банком. Дуже часто компанії нараховують штрафи, обходячи домовленості, посилаючись на постанову правління банку. Згідно із законом це неприпустимо, як і зміна умов без повідомлення іншої сторони.

Професійний адвокат, який займається подібними справами і знає законодавства в цій галузі зможе довести неправомірність таких дій і домогтися скасування несанкціонованих санкцій.Крім того послуги юриста можуть бути корисні і в інших складних ситуаціях. Наприклад, несвоєчасне зарахування грошових коштів через збої техніки або оплата пройшла за помилковими реквізитами через помилку касира і багато інших подібних ситуацій. Послуги юриста допоможуть клієнту значно заощадити кошти на сплату штрафних санкцій, встановлених фінансовою організацією попередньою домовленістю з клієнтом.

При тривалій простроченні може складеться ситуація, коли з клієнтом починає спілкуватися колекторська служба. Дуже часто фактори діють не дотримуючись закону. У цьому випадку послуги юриста для захисту своїх прав будуть дуже до речі. Мало кому відомо, що закон регулює діяльність колекторських служб, але дуже часто вони за незнанням населення своїх прав ігнорують його. Завдяки знанням професійного юриста, він зможе ознайомитися з матеріалами справи, вивчити ситуацію, документи і знайти допущені колекторами процесуальні порушення. Після цього можна складати претензію і звертатися в судові органи за справедливістю.

Адвокат як захисник

Дуже часто юрист виступає в якості захисника в суді з розгляду справи про стягнення боргу з позичальника. У цьому випадку адвокат не зможе позбавити його від боргів, але він здатний:

 • домогтися зниження штрафних санкцій або їх обнулення;
 • знайти об’єктивні причини утворення боргу, грамотно їх надати суду і побудувати на цьому свою лінію захисту;
 • всю необхідну законодавчу базу, щоб домогтися угоди від фінансової структури щодо реструктурування заборгованості;
 • захистити позичальника агресивних дій колекторів і навіть вимагати від них матеріальної компенсації за незаконні методи впливу на позичальника;
 • провести всю необхідну роботу з метою зберегти кредитні умови при зміні власника кредиту;
 • подати позов на оскарження судового рішення, якщо воно не задовольняє позичальника, завершити спроби переговорів з банківським представником перед початком судового засідання.

В результаті виграшу справи державне мито та послуги юриста оплачує сторона, що програла.

Банкрутство

Все ж у боржника немає можливості погасити борг, єдиним виходом з цієї ситуації є оголошення його банкрутом. У вирішенні даного питання без послуг професійного юриста не обійтися. Завдяки адвокату, діяльність якого пов’язана з фінансовими питаннями населення, можна професійно пройти необхідні процедури і домогтися бажаного результату.

При подачі позову в суд про банкрутство, залучення юриста допоможе вирішити цілий ряд проблем:

 • Перше це визначити, чи потрібна ця процедура або все-таки звернутися до кредитора за реструктуризацією;
 • провести переговори з банківськими організаціями для отримання всіх необхідних документів;
 • зібрати всі необхідні документи і скласти позов грамотно, щоб рішення було позитивним для позичальника;
 • представляти інтереси боржника сталлю домогтися бажаного результату;
 • зберегти майно від продажу, якщо все ж було прийнято рішення про реалізацію майна боржника. В даному випадку варто звернутися не до одного, а цілої організації.

Вирішуючи проблеми з кредитними організаціями не варто покладатися тільки на себе. Краще відразу звернутися за юридичною допомогою. Юрист здатний адекватно оцінити ситуацію, грамотно підготувати всі необхідні документи. А також скласти позов і домогтися бажаного результату в суді.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери» – Проблемні кредити

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: