Продажа недвижимости

Самостійний продаж квартири без ріелтора і посередників

Продаж нерухомості

Продаж нерухомості – трудомісткий процес, адже потрібно підготувати документи, саму квартиру і, відповідно, знайти покупця. Досить багато власників житлоплощі звертаються до ріелторів або посередникам, які і займаються основними процесами продажу. Але не варто забувати, що такі послуги є платними. Тому слід позначити, як можна заощадити час і гроші і не прогадати з ціною за квартиру, займаючись процедурою самому.

Перший етап (документи)

Перш за все, необхідно підготувати документи, це один з важливих етапів. Основний документ – той, що підтверджує право власності власника на яку продають нерухомість. Також необхідно мати:

  • копію особового рахунку, де зазначено, хто прописаний або виписаний в квартирі, яка готується до відчуження;
  • технічний паспорт житлоплощі, в основному він потрібен, якщо покупці хочуть придбати житлоплощу за допомогою іпотечного кредиту;
  • згода другого з подружжя на продаж житлового приміщення (повинно бути нотаріально завіреним);
  • довідку, що підтверджує відсутність комунальних боргів.

Також потрібно, щоб дані з технічної точки зору відповідали реальному стану квартири. Це пов’язано з тим, що часто власники роблять перепланування без її узаконення. Якщо зміни здійснювалися самовільно, це незаконно, а отже, продати таку нерухомість буде неможливо.

Другий етап (привести житло в порядок)

Наступний крок після збору документів – підготовка самого житлового приміщення. Потрібно зробити генеральне прибирання, викинути або прибрати непотрібні речі, усунути несправності. Якщо потрібно, зробити косметичний ремонт.

Третій етап (визначення ціни)

Слід сказати, що вартість визначається не тільки за зовнішніми показниками квартири. На ціноутворення нерухомості впливають багато факторів. Наприклад:

  • район розташування,
  • транспортна розв’язка,
  • поверховість,
  • інфраструктура.

Щоб з’ясувати реальний ціновий діапазон, рекомендується скористатися послугами оцінювача, хоча це дещо дорого. Можна самостійно зробити оцінку, внісши необхідні показники в спеціальний калькулятор, його можна знайти в інтернеті.

Четвертий етап (реклама)

Важливе значення має і розміщення оголошення про продаж нерухомості. Це можна зробити як через інтернет, так і в друкованих виданнях. Тут важливо скласти привабливе оголошення і надати кілька фото квартири з найкращого ракурсу.

В якості рекомендації слід сказати, що найкраще спеціально придбати нову сім-карту і вказувати її номер в оголошенні. По-перше, це зручно, оскільки буде зрозуміло, що подзвонив є особою, який зацікавився продаваним житлом. По-друге, це є важливим заходом безпеки, так як новий номер не має прив’язки до банківських карт або до інтернет-сторінок з особистими даними.

П’ятий етап (отримання завдатку та його оформлення)

Після спілкування з потенційним покупцем і обговорення умов купівлі-продажу потрібно підписати попередній договір. Також слід взяти завдаток, це свого роду гарантія, що процедура відчуження буде здійснена. Отриманий аванс обов’язково документально підтвердити – наприклад, оформивши розписку.
На завершення відзначимо: при здійсненні процедури купівлі-продажу необхідно підписати відповідний договір, він повинен бути в трьох примірниках – для продавця, покупця і Держреєстру, в якому потрібно зареєструвати нерухомість. І не варто забувати, що після продажу і передачі ключів колишньому власнику і прописаним в проданому житло особам потрібно буде виписатися, якщо інше не було обумовлено в договорі.

Адвокатське бюро «Соболь і партнери»

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: